Dosar 41773/245/2016 din 12.12.2016

modificări acte constitutive persoane juridice


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 41773/245/2016
Data dosar:
12.12.2016
Instanta:
Judecătoria Iași
Departament:
Secţia Civilă - Persoane juridice
Obiect:
modificări acte constitutive persoane juridice
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 16.03.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Respinge cererea

    1.Respinge cererea formulată de petenta ASOCIAŢIA CAMERA MEDIATORILOR DIN ROMÂNIA, reprezentată prin Tărniceriu Radu Dimitrie (prin organele de conducere- Consiliul Director şi cenzori). 2. Ia act de renunţarea petentei la judecarea cererii pentru modificarea actelor constitutive, respectiv înscrierea modificărilor prevăzute la pct. 7 din Hotărârea nr. 1 din 18.10.2016 privind modificarea art. 9 din actul constitutiv şi a art. 9 privind obiectivele asociaţiei. Cu apel în 5 zile de la pronunţare pentru petentă şi de la comunicare pentru procuror şi care se depune la Judecătoria Iaşi. Cu recurs la instanţa ierarhic superioară în 5 zile de la comunicarea prezentei încheieri pentru renunţarea la judecată şi care se depune la instanţa ierarhic superioară.

    Incheiere finala dezinvestire 82/2017 din 16.03.2017
  • Sedinta din data de 15.03.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în cauză la data de 16.03.2017.

    Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 15.03.2017
  • Sedinta din data de 14.03.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în cauză la data de 15.03.2017.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 14.03.2017
  • Sedinta din data de 14.02.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Amână cauza

    Pentru a-i da posibilitatea petentei să depună la dosarul cauzei: - dovezi privind convocarea legală şi statutară a şedinţei organelor de conducere pentru modificări, respectiv indicarea hotărârilor judecătoreşti şi a dosarului / dosarelor în care s-a luat act se modificarea statutului cu privire la cvorum şi condiţiile şi termenul convocării; se vor indica exact numărul de dosar şi pagina; - toate înscrisurile pe care le apreciază a fi necesare, în acord cu toate dispoziţiile puse în vedere de instanţă, raportat la dispoziţiile OG 26/2000; - precizări cu privire la toate modificările ce se doresc a fi încuviinţate, respectiv dacă se modifică scopul şi / sau obiectivele asociaţiei, în raport de hotărârea Adunării Generale aflată la filele 69-71 dosar;); se vor indica exact articolele din Actul constitutiv şi / sau Statut care au fost modificate, conţinutul acestor articole şi hotărârile judecătoreşti prin care au fost modificate în timp, pentru a se pune în discuţie o eventuală autoritate de lucru judecat. În situaţia în care se va depune o nouă hotărâre a Adunării Generale, se menţin obligaţiile comunicate prin adresa ce a însoţit citaţia, aflată la fila 53 dosar, respectiv: Se va depune Hotărârea adunării generale, semnată de membrii cu drept de vot prezenţi la adunarea generală atestată de avocat, astfel încât atestarea să fie făcută sub toate cele trei aspecte (dată, conţinutul întregului act şi identitatea tuturor părţilor), să rezulte că atestarea s-a dat cu privire la întregul act (paginile libere vor fi anulate), iar ştampila şi semnătura avocatului vor fi aplicate pe fiecare pagină; Hotărârea Adunării generale se va depune în 2 exemplare (un exemplar original, un exemplar în copie certificată pentru conformitate cu originalul şi în format electronic editabil word (pe CD); Se vor depune certificate de cazier fiscal actualizate pentru membrii Consiliului Director, inclusiv pentru Mihalache Gheorghe şi pentru cenzori (exemplare originale). Se va rectifica citativul în aplicaţia Ecris cu privire la adresa petentei, urmând a se menţiona corect blocul.

    Incheiere de sedinta din 14.02.2017
  • Sedinta din data de 20.01.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Repus pe rol

    În baza art. 400 Cod procedură civilă, repune cauza pe rol. Fixează termen de judecată la data de 14.02.2017, cu citarea petentei, pentru a preciza şi dovedi convocarea legală şi statutară a şedinţei organelor de conducere pentru modificări, respectiv indicarea hotărârilor judecătoreşti şi a dosarului / dosarelor în care s-a lua act se modificarea statutului cu privire la cvorum şi condiţiile şi termenul convocării. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei.

    Incheiere de sedinta din 20.01.2017
  • Sedinta din data de 19.01.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în cauză la data de 20.01.2017.

    Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 19.01.2017
  • Sedinta din data de 18.01.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în cauză la data de 19.01.2017.

    Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 18.01.2017
  • Sedinta din data de 17.01.2017 la ora 8:30

    Complet: CAF3
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în cauză la data de 18.01.2017.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 17.01.2017

Flux dosar


Actualizare GRPD