P******* M**** I***
PetentConstată că la dosarul de fond s-a depus chitanţa nr.5709333/1/12.01.2017 de plată a diferenţei de onorariu de expert în cuantum de 700 lei şi, în consecinţă : Respinge ca fiind rămasă fără obiect cererea de acordare a ajutorului public judiciar sub forma scutirii de la plata diferenţei de onorariu formulată de reclamantul Mihai Pintilii Ioan. Cu drept de reexaminare, ce se depune la Judecătoria Botoşani, în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică.
din 23.01.2017Amână judecarea cauzei la 23.01.2017 pentru depunerea relaţiilor solicitate.
Incheiere de sedinta din 29.11.2016Se va reveni cu adresă către Primăria Municipiului Botoşani – Serviciul de autoritate tutelară pentru efectuarea anchetei sociale la domiciliul petentului din str. ., jud. Botoşani şi din mun. Botoşani, str. ., judeţul Botoşani. Se va pune în vedere petentului să depună declaraţie pe proprie răspundere în sensul de a preciza dacă în ultimele 12 luni a mai beneficiat de ajutor public judiciar,în ce formă, pentru ce cauză, precum şi cuantumul acestui ajutor şi de a prezentaţi componenţa familiei dvs., prin ‚familie’ în accepţiunea reglementării specifice OUG 51/2008, înţelegându-se soţul/soţia, copiii sau alţi descendenţi in linie dreaptă, precum şi orice persoană care are domiciliul/reşedinţa comună şi gospodăreşte împreună cu solicitantul;ataşaţi dovezi corespunzătoare privind veniturile dvs. şi ale familiei ( astfel cum a fost definită mai sus) Amână judecarea cauzei la 29.11.2016 pentru depunerea relaţiilor solicitate.
Incheiere de sedinta din 26.10.2016Se va reveni cu adresă către: - Primăria Municipiului Botoşani – Serviciul de autoritate tutelară pentru efectuarea anchetei sociale la domiciliul petentului, - Administraţia Finanţelor Publice pentru a comunica veniturile realizate de pârât, - Casa Judeţeană de Pensii Botoşani pentru a comunica dacă petentul este pensionar şi ce pensie încasează. Se va pune în vedere petentului să depună declaraţie pe proprie răspundere în sensul de a preciza dacă în ultimele 12 luni a mai beneficiat de ajutor public judiciar,în ce formă, pentru ce cauză, precum şi cuantumul acestui ajutor şi de a prezentaţi componenţa familiei dvs., prin ‚familie’ în accepţiunea reglementării specifice OUG 51/2008, înţelegându-se soţul/soţia, copiii sau alţi descendenţi in linie dreaptă, precum şi orice persoană care are domiciliul/reşedinţa comună şi gospodăreşte împreună cu solicitantul;ataşaţi dovezi corespunzătoare privind veniturile dvs. şi ale familiei ( astfel cum a fost definită mai sus);. Amână judecarea cauzei la 26.10.2016 pentru depunerea relaţiilor solicitate
Incheiere de sedinta din 18.10.2016