P******** D* P* L**** J********** C********
PetentF****** C*****
CercetatT**** N******* - A*******
Parte vătămatăT**** T*****
Parte vătămatăT**** I**
Reprezentant legalÎn temeiul art. 318 alin. 16 Cod proc.pen. modificat, respinge ca inadmisibilă, cererea de confirmare a renunţării la urmărirea penală formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Cîmpulung.Desfiinţează ordonanţa nr. 368/P/2016 din 17 octombrie 2016 emisă P******** D* P* L**** J********** C******** de renunţare la urmărire penală .Restituie cauza la procuror pentru a completa urmărirea penală faţă de suspectul F****** C***** cu privire la săvârşirea infracţiunii de act sexual cu un minor, faptă prevăzută de art. 220 alin.1 cu aplicarea disp. art. 41 alin 1 Cod penal.În baza art. 275 alin. (3) C. proc. pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 18 septembrie 2017.
Incheierefinalacamerapreliminara din 18.09.2017Amână pronunţarea la data de 18 septembrie 2017. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică azi, 11 septembrie 2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.09.2017Emite adresă către Inspectoratului General al Poliţiei Române – IPJ Argeş pentru a comunica certificatul de cazier judiciar privind persoana cercetată F****** C***** şi care este motivul pentru care sentinţa penală nr. 230/13.10.2011 nu mai figurează în cazier. Citează persoana interesată Tămaş Ion. Amână judecata cauzei la data de 11 septembrie 2017, termen dat în cunoştinţă persoanei cercetate şi persoanelor vătămate. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 iunie 2017.
Incheiere de sedinta din 26.06.2017Acordă termen în vederea negocierii termenilor unei împăcări între persoana cercetată şi persoana vătămată Tămaş Nicoleta Anişoara. Citează persoana interesată Tămaş Ion. Amână judecata cauzei la data de 26 iunie 2017, termen dat în cunoştinţă persoanei cercetate şi persoanelor vătămate. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 mai 2017.
Incheiere de sedinta din 15.05.2017Emite adresă către Inspectoratului General al Poliţiei Române pentru a comunica certificatul de cazier judiciar al persoanei cercetate F****** C*****, în variantă actualizată. Citează persoana interesată Tămaş Ion. Amână judecata cauzi la data de 15 mai 2017, termen dat în cunoştinţă persoanei cercetate şi persoanelor vătămate. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 martie 2017.
Incheiere de sedinta din 06.03.2017Citează persoana interesată Tămaş Ion domiciliat în comuna Stoeneşti, sat Valea Bădenilor, judeţul Argeş. Se ataşează dosarul penal nr. 1481/205/2015. Amână cauza la data de 06 martie 2017, termen dat în cunoştinţă persoanei cercetate şi persoanelor vătămate. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 februarie 2017.
Incheiere de sedinta din 13.02.2017Introduce în cauză şi citează în calitate de persoană interesată pe numitul Tămaş Ion domiciliat în comuna Stoeneşti, sat Valea Bădenilor, judeţul Argeş. Amână cauza la data de 13 februarie 2017 termen dat in cunostinta persoanei cercetate şi persoanelor vatamate. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 decembrie 2016.
Incheiere de sedinta din 19.12.2016Ia act ca pentru acest termen procedura de citare cu persoana cercetata este nelegal indeplinita in raport de sustinerile persoanelor vatatame potrivit cu care acesta nu se afla in tara, coroborate cu procedura de citare indeplinita prin semnarea acesteia de catre „mama” persoanei cercetate, nefiind indicat un cod numeric personal. Reia procedura de citare cu persoana cercetata F****** C*****. Amână cauza la data de 19.12.2016 termen dat in cunostinta persoanelor vatamate. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 21.11.2016.
Incheiere de sedinta din 21.11.2016