P********* M******
InculpatP**** I**
Parte vătămată PARTE CIVILĂS******** D* A******** J******* V******
Parte civilăS******* J******* D* U****** "************** F******
Parte civilăÎn baza art. 396 alin. (2) C.pr.pen. condamnă pe inculpatul P********* M****** - 2000 lei amendă penală (200 de zile amendă a câte 10 lei, corespunzător unei zile amendă), pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe, prev. de art. 193 alin. 2 C.pen. - 1800 lei amendă penală (180 de zile amendă a câte 10 lei, corespunzător unei zile amendă), pentru săvârşirea infracţiunii de violare de domiciliu, prev. de art. 224 alin. 1 şi alin. 2 C.pen. În baza art. 38 alin. (1) din C.pen. constată că infracţiunile pentru care inculpatul P********* M****** a fost condamnat sunt concurente. În baza art. 39 alin. (1) lit. c din C.pen. dispune aplicarea pedepsei mai grele de 2000 lei amendă penală care va fi sporită cu o treime din cea de-a doua, urmând ca pedeapsa rezultantă să fie de 2600 lei amendă penală. (260 de zile amendă a câte 10 lei, corespunzător unei zile amendă) În temeiul art. 19, 20, 25 alin.1, 84 alin.1 C.pr.pen. , rap. la art. 397 alin.(1) C.pr.pen. , coroborate cu art. 1357 C.civ., admite acţiunea civilă intentată de partea civilă Serviciul de Ambulanţă Vrancea şi obligă pe inculpatul P********* M******, la despăgubiri civile către partea civilă, în valoare de 105,73 lei şi dobânda legală, reprezentând daune materiale. Admite acţiunea civilă intentată de partea civilă Spitalul Judeţean de Urgenţă „SF. Pantelimon” Focşani şi obligă pe inculpatul P********* M******, la despăgubiri civile către partea civilă, în valoare de 1006,09 lei şi dobânda legală, reprezentând daune materiale. În baza 274 alin. (3) C. proc. pen., obligă inculpatul la plata sumei de 500 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de către stat(din care 300 lei cheltuieli judiciare din cursul urmăririi penale). Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 24.02.2017.
Hotarare 385/2017 din 24.02.2017Stabileşte pronunţarea asupra cauzei pentru data de 24.02.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.02.2017Având în vedere că inculpatul nu a fost audiat şi nu a fost întrebat dacă este de acord să presteze muncă neremunerată în folosul comunităţii, acesta solicitând un termen pentru împăcare când s-a prezentat în faţa instanţei, va dispune emiterea unui mandat de aducere pe numele acestuia.
Incheiere de sedinta din 20.01.2017Pentru audierea martorilor din acte
Incheiere de sedinta din 25.11.2016Pentru ca inculpatul să încerce împăcarea cu persoana vătămată
Incheiere de sedinta din 11.11.2016Pentru refacerea mandatului de aducere emis pe numele inculpatului şi pentru a se emite adresă către Postul de Poliţie al comunei Poiana Cristei
Incheiere de sedinta din 28.10.2016Pentru lipsa nejustificată a inculpatului, Faţă de faptul că citaţia cu privire la acesta a fost restituită cu menţiunea că nu mai locuieşte la adresa cunoscută, va emite mandat de aducere pe numele inculpatului.
Incheiere de sedinta din 07.10.2016