N****** C**************
Intimat ContestatorS*** D******* B***** & S*** S*****
Apelant IntimatAdmite apelul. Schimbă în parte sentinţa apelată, în sensul că: Admite în parte cererea de chemare în judecată. Respinge cererea de anulare a deciziei nr. 10/19.12.2012 emisă de intimata S.C. Danielle Beauty&Star S.R.L. ca fiind neîntemeiată. Obligă intimata să plătească contestatoarei Nicolae Claudia-Liliana o despăgubire în cuantum de 14.400 lei. Păstrează hotărârea cât priveşte soluţia dată ajutorului public judiciar. Definitivă. Pronunţarea se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 14.02.2018.
Hotarare 662/2018 din 14.02.2018Amână pronunţarea la data de 14.02.2018. Pronunţată în şedinţă publică, azi 31.01.2018.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 31.01.2018Amână pronunţarea la data de 31.01.2018. Pronunţată în şedinţă publică, azi 17.01.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 17.01.2018Apreciază că proba cu înscrisuri solicitată de apelanta-intimată este utilă judecării apelului, necesitatea administrării acesteia rezultând din dezbaterile în cauză, obligaţia prezentării adeverinţei medicale a salariatei la angajare revenind societăţii apelante. De asemenea, utilă este şi proba testimonială solicitată de ambele părţi, teza probatorie fiind condiţiile în care părţile au stabilit un raport de muncă între ele.
Incheiere de sedinta din 01.11.2017Având în vedere precizările părţilor asupra pretenţiilor deduse judecăţii în cauză, precum şi stadiul procedurii şi al probelor administrate în apel până la acest moment, apreciază că în cauză se impune amânarea cauzei în vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă.
Incheiere de sedinta din 06.09.2017în vederea efectuării expertizei grafoscopice
Incheiere de sedinta din 21.06.2017în vederea administrării probelor încuviinţate
Incheiere de sedinta din 07.06.2017în vederea efectuării expertizei grafoscopice
Incheiere de sedinta din 10.05.2017Dispune verificarea semnăturii doamnei Nicolae Claudia-Liliana executată pe decizia nr. 10/19.12.2012 la rubrica " Am luat la cunoştinţă" prin expertiză grafoscopică. Pronunţată în şedinţă publică azi, 08.03.2017.
Incheiere de sedinta din 08.03.2017administrarea probelor propuse
Incheiere de sedinta din 08.02.2017Apreciază că se impune amânarea cauzei pentru ca intimata-contestatoare să depună la dosar înscrisuri din care să rezulte semnătura sa necontestată în perioada de referinţă, astfel cum prevăd dispoziţiile art.302 pct.1 alin.(1) din Codul de procedură civilă. În acest sens, va dispune emiterea unei adrese către Inspectoratul Teritorial de Muncă Bucureşti cu solicitarea de a comunica copia celor două cereri olografe formulate de doamna Costache Claudia-Liliana, actualmente Niculae, pe care le-a adresat instituţiei, petiţii înregistrate în anul 2013 în legătură cu firma S.C. Daniellle Beauty & Star S.R.L.
Incheiere de sedinta din 23.11.2016În vederea administrării probei cu interogatoriul intimatei-contestatoare încuviinţat apelantei-intimate, urmează a amâna judecata pricinii, motiv pentru care,
Incheiere de sedinta din 28.09.2016