D******** M****
ReclamantC***** D******* R*********** D* P*****
PârâtK*** S*****
PârâtD******** N*********
IntervenientD******** A*****
IntervenientAdmite exceptia lipsei calitătii procesuale pasive a pârâtei COMUNA DUMBRAVA, prin Primar, invocată de instantă din oficiu. Respinge actiunea civilă formulată de reclamanta D******** M****, în contradictoriu cu pârâtii COMUNA DUMBRAVA, prin Primar si K*** S*****, cu domiciliul necunoscut, reprezentat prin curator av. Toth Mirabela, ca fiind formulată de o persoană fără calitate procesuală activă. Respinge cererea formulată de intervenientii voluntari principali DRAGOESCU NELU BUJOR si D******** A***** în contradictoriu cu pârâtii COMUNA DUMBRAVA, prin Primar si D******** M****, ca fiind formulată împotriva unor persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge cererea formulată de intervenientii voluntari principali DRAGOESCU NELU BUJOR si D******** A***** în contradictoriu cu pârâtul K*** S*****, reprezentat prin curator av. Toth Mirabela, ca neîntemeiată. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Făget. Pronuntată în sedinta publică din data de 15.06.2017.
Hotarare 429/2017 din 15.06.2017Amana pronuntarea la data de 15.06.2017 termen pentru care instanta se va pronunta asupra fondului.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.06.2017Amana cauza pentru audierea martorilor Vasiloni Ioan si Lazar Bujor, iar reprezentantul reclamantului sa faca dovada achitarii diferentei de onorariu de expert in cuantum de 2.304 lei.
Incheiere de sedinta din 18.05.2017Amana cauza pentru comunicarea cererii de interventie principala, comunicarea raportului de expertiza, urmand ca reclamanta prin reprezentantul sau sa faca dovada achitarii diferentei onorariului de expert in cuantum de 2.304 lei.
Incheiere de sedinta din 20.04.2017Amana cauza pentru lipsa raportului de expertiza, urmand ca aparatorul petentei sa depuna la dosar acte de stare civila si certificatul de mostenitor.
Incheiere de sedinta din 23.03.2017Amana cauza pentru administrarea probelor propuse.
Incheiere de sedinta din 02.02.2017Amana cauza pentru citarea paratului K.S. prin publicitate si citarea curatorului Toth Mirabela cu un exemplar al cererii si inscrisurile depuse, cu mentiunea de a depune intampinare pana la urmatorul termen de judecata.
Incheiere de sedinta din 15.12.2016