N****** R****
PetentI************ D* P****** A* J******** D***
IntimatRespinge ca neîntemeiată plângerea contravenţională formulată de petentul Negrilă Rozel împotriva procesului – verbal de contravenţie seria PDJX nr. 0036896, încheiat la data de 20.03.2016 de I.P.J. Dolj – Poliţia oraşului Filiaşi, judeţul Dolj, în contradictoriu cu intimatul I.P.J. Dolj. Menţine dispoziţiile procesului - verbal seria PDJX nr. 0036896, încheiat la data de 20.03.2016, întocmit de I.P.J. Dolj, ca fiind legale şi temeinice. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea se va depune la Judecătoria Filiaşi. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 27 septembrie 2017.
Hotarare 521/2017 din 27.09.2017În temeiul dispoziţiilor art. 313 din Codul de procedură civilă republicat, instanţa dispune repetarea procedurii de citare a acestui martor cu mandat de aducere, cu avertismentul sancţionării persoanei responsabile cu îndeplinirea mandatului cu amendă judiciară în cazul în care nu se vor îndeplini dispoziţiile instanţei, precum şi cu solicitarea de a se comunica codul numeric personal al acestei persoane. Amână judecarea cauzei la data de 21 iunie 2017, în vederea administrării probatoriului, pentru când părţile au termen în cunoştinţă în raport de prevederile art. 229 alin. 1 din Codul de procedură civilă republicat. Pronunţată în şedinţa publică de la data de 10 mai 2017.
Incheiere de sedinta din 10.05.2017Dispune emiterea unei adrese către intimatul I.P.J. Dolj cu solicitarea de a se comunica dacă petentul Negrilă Rozel a mai fost sancţionat contravenţional, în caz afirmativ urmând a se comunica faptele şi sancţiunile aplicate, sens în care va amâna cauza. Dispune repetarea procedurii de citare a martorului asistent Dobre Florel, martor propus de intimat, în vederea audierii. Amână judecarea cauzei la data de 29 martie 2017, în vederea administrării probatoriului, pentru când părţile au termen în cunoştinţă în raport de prevederile art. 229 alin. 1 din Codul de procedură civilă republicat. Pronunţată în şedinţa publică de la data de 15 februarie 2017.
Incheiere de sedinta din 15.02.2017În temeiul dispoziţiilor: art. 237 alin. 2 pct. 7) şi art. 258, ambele din Codul de procedură civilă republicat, coroborate cu prevederile art. 255 din Codul de procedură civilă republicat, Încuviinţează pentru părţi proba cu înscrisuri şi proba testimonială, respectiv pentru petent va încuviinţa martorul indicat în cuprinsul cererii în probaţiune aflată la fila numărul 13 din dosar: Berzescu Horea, domiciliat în oraşul Lugoj, str. Insulei, nr. 26, judeţul Timiş, iar pentru intimat martorul asistent indicat în cuprinsul întâmpinării aflate în dosarul declinat: Dobre Florel, domiciliat în comuna Brastavăţu, sat Brastavăţu, str. Mircea cel Bătrân, nr. 20, judeţul Olt, apreciind că probele solicitate sunt admisibile potrivit legii, concludente şi apte să ducă la soluţionarea procesului. În temeiul dispoziţiilor art. 311 alin. 1 din Codul de procedură civilă republicat, dispune citarea martorilor: Berzescu Horea, propus de petent şi Dobre Florel, martor asistent propus de intimat, în vederea audierii.
Incheiere de sedinta din 07.12.2016