C***** D************** R***** L****
PetentR*** Ş*****
IntimatAdmite cererea având ca obiect „transformare amendă” formulată de petenta Comuna Dumbrăveni - prin primar, în contradictoriu cu intimatul R*** Ş*****. Înlocuieşte amenda în cuantum de 80 lei aplicată prin procesul-verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiei seria PA nr. 0453742 încheiat la data de 22.05.2016 de IPJ Suceava, cu 9 ore de muncă în folosul comunităţii în cadrul Primăriei Comunei Dumbrăveni, jud. Suceava la activităţi edilitar-gospodăreşti. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Suceava. Pronunţată în şedinţă publică azi, 08.06.2017.
Hotarare 2547/2017 din 08.06.2017Amână pronunţarea cauzei la data de 8 iunie 2017. Pronunţată în şedinţa publică azi, 25 mai 2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.05.2017Se va emite adresă petentei să întocmească o anchetă socială la locuinţa intimatului din care să rezulte situaţia familială şi materială a intimatului, precum şi imposibilitatea executării amenzii contravenţionale. Se va repeta procedura de citare cu intimatul. Prorogă discutarea şi pronunţarea asupra competenţei de soluţionare, a estimării duratei de cercetare a procesului şi a probatoriului pentru termenul viitor.
Incheiere de sedinta din 23.03.2017