T****** A********
ContestatorT****** I***** V********
ContestatorS******** S*** P*** R*********** S* K*** R****** S**
IntimatB**** E******* J*********** C****** V***** B*****
IntimatRespinge excepţia netimbrării contestaţiei la executare, invocată de intimat SECAPITAL S.á.R.L. Luxembourg. Respinge excepţia tardivităţii formulării contestaţiei la executare, invocată de intimat SECAPITAL S.á.R.L. Luxembourg. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatului SCPEJ „PRISECARIU ŞI CIOBANU”. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatorii T****** I***** V******** şi T****** A******** în contradictoriu cu intimat SCPEJ „PRISECARIU ŞI CIOBANU”, ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Admite contestaţia la executare formulată de contestatorii T****** I***** V******** şi T****** A******** în contradictoriu cu intimat SECAPITAL S.á.R.L. Luxembourg. Constată prescris dreptul intimatului SECAPITAL S.á.R.L. Luxembourg de a obţine executarea silită a titlului executoriu - contractul de credit nr. 936/28.12.2006 încheiat între Banca Comerciala Romana S.A. şi T****** I***** V******** şi T****** A********. Dispune anularea încheierii nr. 3035/22.07.2016 a Judecătoriei Piatra Neamţ. Dispune anularea tuturor actelor de executare silită întocmite în dosarul execuţional nr. 754/2016 al SCPEJ „PRISECARIU ŞI CIOBANU”. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Piatra Neamţ. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.11.2017.
Hotarare 4966/2017 din 10.11.2017Amână pronunţarea cauzei la 10.11.2017.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 03.11.2017Amână pronunţarea cauzei la 03.11.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 20.10.2017Amână cauza la 20.10.2017, având în vedere cererea de amânare a cauzei depusă la dosar.
Incheiere de sedinta din 11.08.2017Amână judecarea cauzei pentru a se comunica părţilor lipsă notele de şedinţă depuse la dosar.
Incheiere de sedinta din 12.05.2017Amână judecarea cauzei la 12.05.2017, pentru apărătorul contestatorului să formuleze precizări în scris vizând lichidarea debitului ce face obiectul cauzei.
Incheiere de sedinta din 28.04.2017Admite excepţia de netimbrare a cererii având ca obiect „suspendare executare silită” formulată de contestatorii T****** A******** şi T****** I***** V********. Anulează, ca netimbrată, cererea având ca obiect „suspendare executare silită” formulată de contestatorii T****** A******** şi T****** I***** V********. Amână judecarea cauzei la data de 28.04.2017, pentru când: - părţile au termen în cunoştinţă; - se vor solicita informaţii Băncii Comerciale Române S.A. informaţii cu privire la achitarea sumei ce face obiectul contractului de credit bancar pentru persoane fizice nr. 936/28.12.2006 (se va ataşa copie a adresei de la fila 148 dosar); Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare în ceea ce soluţia dată cererii de suspendare a executării silite formulată de contestatorii T****** A******** şi T****** I***** V********, respectiv cu drept de apel odată cu fondul cauzei în privinţa celorlalte dispoziţii ale instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03.02.2017.
Incheiere de sedinta din 03.02.2017