P********* M**** C*******
InculpatR*** N******* S*****
Parte vătămatăP********* A****** C******** p*** r****** l**** R*** N******* S*****
Parte vătămatăÎn baza art. 396 alin. (1), (6), art. 16 alin. (1) lit. g) C. proc. pen. încetează procesul penal privind pe inculpatul P********* M**** C*******, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de abandon de familie prevăzută de art. 378 alin.1 lit c) Cod penal de către persoana vătămată/ parte civilă PRISECEANU ANDREAS CRISTIAN prin reprez. legal RADUNICOLETA SIMONA, În baza art. 25 alin. (5) C.pen. lasă nesoluţionată acţiunea civilă formulată de persoana vătămată/partea civilă PRISECEANU ANDREAS CRISTIAN prin reprez. legal R*** N******* S*****. În baza art. 275 alin. (1) pct.2 lit.b) C.proc.pen. obligă persoana vătămată la suma de 20 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea copiei minutei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 2 mai 2018.
Hotarare 688/2018 din 02.05.2018În pronuntare la 02.05.2018. Cu apel odata cu fondul. Pronuntata in sedinta publica din 18.04.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 18.04.2018Admite cererea formulată de apărătorul inculpatului prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată in luna aprilie, în vederea soluţionării pe cale amiabilă a laturii civile a cauzei. Amână judecarea cauzei la 18.04.2018. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Februarie 2018.
Incheiere de sedinta din 21.02.2018Ia act de faptul că au încetat efectele delegaţiei din oficiu pentru dl. avocat Panţoiu Dan. Admite cererea formulată de apărătorul inculpatului prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată în cauză pentru a studia dosarul. Amână judecarea cauzei la 21.02.2018. Cu contestaţie odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Ianuarie 2018.
Incheiere de sedinta din 10.01.2018