S*** E****** R****** S*****
CreditorT**** 4 A** P***** S**
Terţ popritR*** G***** L*****
DebitorRespinge ca neîntemeiată cererea de validare a popririi formulată de creditoarea EOS KSI ROMANIA S.R.L., în calitate de administrator al activelor al EOS Finance GMBH, în contradictoriu cu terţul poprit S.C. TIRES 4 ALL S.R.L. şi debitorul R*** G***** L*****. Dispune desfiinţarea popririi înfiinţată de BEJ Ladariu Anghel în dosarul execuţional nr.62/2016 asupra terţului poprit S.C. TIRES 4 ALL S.R.L. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Petroşani. Pronunţată în şedinţă publică, azi, data de 06.03.2019.
Hotarare 647/2019 din 06.03.2019Amână judecata cauzei şi fixează termen la data de 06.03.2019. Dispune efectuarea de verificari la ONRC privind situaţia juridică a terţului poprit de unde să rezulte sediul social al acesteia atât la data comunicării adresei de înfiinţare a popririi cât şi în prezent. Emite adresă către ITM Hunedoara prin care se vor solicita date despre angajatul terţului poprit TIRES 4 ALL, dacă debitorul R*** G***** L***** a fost angajat al acesteia şi în ce perioadă. Citează debitorul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 30 ianuarie 2019.
Incheiere de sedinta din 30.01.2019Amână judecata cauzei şi fixează termen la data de 30.01.2019. Revine cu citarea creditoarei prin telefax, să se conformeze obligaţiilor care se impun, în sensul de a depune extras ONRC privind situaţia juridică a societăţii terţului poprit TIRES 4 ALL de unde să rezulte sediul social al acesteia atât la data comunicării adresei de înfiintare a popririi cât şi în prezent, precum şi date furnizate de ITM la zi privind contractul de muncă încheiat între TIRES 4 ALL şi R*** G***** L*****, sub sancţiunea suspendării cauzei. Citează debitorul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 09 noiembrie 2018.
Incheiere de sedinta din 09.01.2019Amână judecata cauzei şi fixează termen la data de 09.01.2019. Revine cu adresă creditoarei la ambele adrese cu menţiunile: -să depună la dosar extras eliberat de Oficiul Registrului Comerţului prin care să facă dovada sediului terţului poprit, -de la ITM să depună la dosar dovada ultimei operaţiuni înregistrate în sistemul Revisal al acestei instituţii cu privire la contractele de muncă, această adresă impunându-se pentru că la dosar s-a depus un extras Revisal din anul 2016, urmând ca instanţa să se edifice dacă aceste operaţiuni în sistemul Revisal au mai fost urmate şi de altele. Citează debitorul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 09 noiembrie 2018.
Incheiere de sedinta din 09.11.2018Amână judecata cauzei şi fixează termen la data de 09.11.2018. Emite adresă creditoarei cu menţiunile: -să depună la dosar extras eliberat de Oficiul Registrului Comerţului prin care să facă dovada sediului terţului poprit, -de la ITM să depună la dosar dovada ultimei operaţiuni înregistrate în sistemul Revisal al acestei instituţii cu privire la contractele de muncă, această adresă impunându-se pentru că la dosar s-a depus un extras Revisal din anul 2016, urmând ca instanţa să se edifice dacă aceste operaţiuni în sistemul Revisal au mai fost urmate şi de altele. Citează debitorul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 28 septembrie 2018.
Incheiere de sedinta din 28.09.2018Amână judecata cauzei şi fixează termen la data de 28 septembrie 2018. Citează creditoarea cu menţiunile: - să facă dovada comunicării adresei de poprire cu terţul poprit la sediul acestuia şi a datei comunicării întrucât la dosar nu există dovezi în acest sens; - să depună la dosar dovada sediului astfel cum rezultă din datele înscrise la ONRC. Citează terţul şi debitorul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 8 iunie 2018.
Incheiere de sedinta din 08.06.2018