S* D********** E****** O****** S*
Parte vătămatăD******* P****
InculpatÎn baza art. 396 alin. 1 şi 3 Cod procedură penală raportat al art. 80 Cod penal dispune renunţarea la aplicarea pedepsei faţă de inculpatul D******* P****, cu privire la săvârşirea infracţiunilor de furt, prev. de art. 228 alin. 1 şi 3 din Codul penal şi folosirea de instalaţii clandestine în scopul racordării directe la reţea, prev. de art. 92 alin. 2 din Legea nr. 123/2012, aflate în concurs potrivit art. 38 C.pen. În baza art. 81 Cod penal aplică inculpatului un avertisment şi atrage atenţia acestuia asupra conduitei sale viitoare, în sensul de a nu mai comite infracţiuni, precum şi asupra consecinţelor la care se expune dacă va mai comite infracţiuni: posibilitatea condamnării sale, respectiv lipsa posibilităţii de a mai beneficia de instituţia renunţării la aplicarea pedepsei, conform art. 80 alin .2 lit. b Cod penal. În baza art. 397 C.p.pen. admite acţiunea civila formulata de partea civila S.C. DISTRIBUŢIE ENERGIE OLTENIA S.A si obliga inculpatul la plata către aceasta a sumei de 6462 lei reprezentând daune materiale. În baza art. 274 alin. 1 şi 2 C.p.pen. obligă inculpatul la plata sumei de 500 lei cheltuieli judiciare statului. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 6 Iunie 2018.
Hotarare 113/2018 din 06.06.2018pentru a se emite mandat de aducere
Incheiere de sedinta din 16.05.2018pentru a se reveni cu adresă
Incheiere de sedinta din 25.04.2018pentru a se efectua expertiza medico-legală
Incheiere de sedinta din 21.03.2018pentru a se emite adresă către IML Craiova
Incheiere de sedinta din 28.02.2018pentru a se reveni cu adrese
Incheiere de sedinta din 07.02.2018pentru emiterea adreselor către cele două Cabinete medicale, cât şi pentru a fi audiat cel de-al doilea martor lipsă
Incheiere de sedinta din 16.01.2018emiterea adreselor către cabinetul medicului de familie şi unităţii sanitare pentru a comunica informaţii referitoare la starea de sănătate a inculpatului, cât şi citarea părţii vătămate pentru a comunica dacă înţelege să se constituie parte civilă în cauză. Prorogă punerea înd iscuţie a necesităţii administrării probei cu expertizarea medicală a inculpatului.
Incheiere de sedinta din 07.11.2017