D**** M*****
ReclamantD**** V******
ReclamantS********* D* D********** A E******* E******** T*********** S** S* B*************** T**** M****
PârâtAdmite cererea formulată de reclamanţii D.M., având (CNP), şi D.V., având (CNP) cu domiciliul(...), în contradictoriu cu pârâta Societatea Electrica Furnizare SA - Sucursala de Furnizare a Energiei Electrice Transilvania Sud Braşov prin Agenţia de Furnizare a Energiei Electrice Mureş, având (CIF/sediul). Obligă pârâta la plata către reclamanţi a sumei de 500 lei/lună, reprezentând indemnizaţie lunară, începând din luna iulie 2017, pe toată durata existenţei reţelei de furnizare a energiei electrice amplasată pe terenul proprietatea reclamanţilor înscris în CF 1415, nr. top. 1849/1/1/1, 1850/1/2/1, nr. cadastral 55416, precum şi la plata dobânzilor legale aferente debitului neachitat, calculate de la data scadenţei şi până la plata efectivă a debitului principal. Dispune actualizarea cu indicele de inflaţie a indemnizaţiei lunare, începând de la data scadenţei lunare de plată, până la data plăţii efective a debitului principal. Obligă pârâta la plata către reclamanţi a sumei de 1.041 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru şi a onorariului expert. Cu drept de apel în termen de 30 zile la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Târgu-Mureş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 7 decembrie 2018.
Hotarare 5469/2018 din 07.12.2018Amână pronunţarea pentru data de 07.12.2018.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 28.11.2018Amână pronunţarea pentru data de 28.11.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 13.11.2018Amână cauza pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 02.10.2018Amână cauza pentru a se depune raportul de expertiză dispus în cauză.
Incheiere de sedinta din 26.06.2018Amână cauza pentru administrarea probei cu expertiză evaluatorie.
Incheiere de sedinta din 15.05.2018Amână cauza pentru administrarea probei cu interogatoriul pârâtei.
Incheiere de sedinta din 27.03.2018Amână cauza pentru complinirea de către reclamanţi a diferenţei taxei judiciare de timbru.
Incheiere de sedinta din 27.02.2018