A******** D* P********** N** 6**
ReclamantU** - M********* G***** - R********** P*** P*****
PârâtD**** F****
Chemat în garanţieAdmite cererea de chemare în judecată formulată de A******** D* P********** N** 6** cu sediul în municipiul Galaţi, strada Av. Vasile Craiu nr. 5, bloc 7, scara 1, etaj 5, în contradictoriu cu pârâtul Municipiul Galaţi, prin Primar, cu sediul în municipiul Galaţi, strada Domnească nr. 38. Obligă pârâtul UAT Municipiul Galaţi, prin primar, la plata către reclamantul A******** D* P********** N** 6** a sumei de 1703,3 lei reprezentând cota de contribuţie la cheltuielile asociaţiei de proprietari, calculată pentru perioada noiembrie 2016 – aprilie 2017. Obligă pârâtul UAT Municipiul Galaţi, prin primar, la plata către reclamantul A******** D* P********** N** 6** a sumei de 3831,56 lei reprezentând penalităţi de întârziere la plata cotei de contribuţie la cheltuielile asociaţiei de proprietari, aferent perioadei ianuarie 2014 – aprilie 2017. Obligă pârâtul UAT Municipiul Galaţi, prin primar, la plata către reclamantul A******** D* P********** N** 6** a sumei de 400 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Admite cererea de chemare în garanţie formulată de către pârâtul UAT Municipiul Galaţi în contradictoriu chematul în garanţie D**** F**** Georgel cu domiciliul în municipiul Galaţi, strada av. Vasile Craiu nr. 7, bloc N6, scara 4, etaj 4, apartament 78, judeţul Galaţi. Obligă pe pârâtul chemat în garanţie D**** F**** Georgel, la plata către pârâtul UAT Municipiul Galaţi, prin primar, a următoarelor sume: 1703,3 lei reprezentând cota de contribuţie la cheltuielile asociaţiei de proprietari, calculată pentru perioada noiembrie 2016 – aprilie 2017; 3831,56 lei reprezentând penalităţi de întârziere la plata cotei de contribuţie la cheltuielile asociaţiei de proprietari, aferent perioadei ianuarie 2014 – aprilie 2017; 400 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel, ce se va depune la Judecătoria Gala?i, în termen de 30 zile de la comunicarea hotărârii. Pronun?ată azi, 20.06.2018, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 3728/2018 din 20.06.2018Amână pronun?area la data de 20.06.2018, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 06.06.2018Amână pronun?area la data de 06.06.2018, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 21.05.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.05.2018în vederea administrării probatoriului, acordă termen la data de 21.05.2018
Incheiere de sedinta din 16.04.2018