S* U******** P****** A*** S*
ContestatorS* U******** P****** S*
DebitorA* T**** I********* I**** A************ J******* A* S* U******** P****** S*
DebitorAdmite contestaţia formulată de creditorul S.C. Universal Premium Aqua S.A., în contradictoriu cu lichidatorul judiciar Lider - Reorganizare şi Lichidare SPRL al debitorului S.C. Universal Premium S.A., împotriva tabelului suplimentar publicat în Buletinul procedurilor de insolvenţă nr. 7916/24 aprilie 2017, în privinţa creanţei creditorului S.C. Universal Premium Aqua S.A.. Dispune înscrierea creditorului S.C. Universal Premium Aqua S.A. la masa credală a debitorului S.C. Universal Premium S.A. cu o creanţă în cuantum de 92.278,69 lei, creanţă chirografară, pură şi simplă. Executorie. Cu recurs în 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 11 decembrie 2017.
Hotarare 7244/2017 din 11.12.2017Amână pronunţarea la data de 11.12.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.12.2017În vederea citării noului lichidator judiciar al societăţii debitoare.
Incheiere de sedinta din 23.10.2017Pentru a se oferi contestatoarei posibilitatea de a depune dovada achitării preţului afferent contractului de vânzare-cumpărare.
Incheiere de sedinta din 09.10.2017Pentru a se oferi lichidatorului judiciar posibilitatea să depună la dosar extrase de cont din perioada 11 martie 2014 – 2 aprilie 2014, ale tuturor conturilor deschise pe numele debitorului, inclusiv cel unic de insolvenţă, din care să rezulte că sumele plătite de cumpărătorul S.C. Universal Premium Aqua S.A. pentru contractul de vânzare-cumpărare nr. 716 au fost depuse în conturile debitorului, precum şi certificatele constatatoare eliberate de Oficiul Registrului Comerţului în privinţa S.C. Universal Premium Aqua S.A. şi S.C. Universal Premium S.A., în ceea ce priveşte acţionariatul acestor societăţi
Incheiere de sedinta din 25.09.2017Repune cauza pe rol pentru suplimentarea probatoriului. Pune în vedere lichidatorului judiciar AA Total Insolvency SPRL să depună la dosar extrase de cont din perioada 11 martie 2014 – 2 aprilie 2014, ale tuturor conturilor deschise pe numele debitorului, inclusiv cel unic de insolvenţă, din care să rezulte că sumele plătite de cumpărătorul S.C. Universal Premium Aqua S.A. pentru contractul de vânzare-cumpărare nr. 716 au fost depuse în conturile debitorului. Pune în vedere lichidatorului judiciar AA Total Insolvency SPRL să depună la dosar certificate constatatoare eliberate de Oficiul Registrului Comerţului în privinţa S.C. Universal Premium Aqua S.A. şi S.C. Universal Premium S.A., în ceea ce priveşte acţionariatul acestor societăţi. Acordă termen la data de 25 septembrie 2017 în şedinţă publică, pentru când dispune citarea contestatorului şi a lichidatorului judiciar AA Total Insolvency SPRL, potrivit Codului de procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi 3 iulie 2017.
Incheiere de sedinta din 03.07.2017Amână pronunţarea la data de 03.07.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.06.2017