M******** N******
ReclamantC****** L***** D* A******* A L******** F*** F****** S****** D* S** C* S***** L* P******* C****** S****** D* S**
PârâtC****** J******** D* A******* A L****** D* F*** F****** D*** C* S***** L* P********* D***
PârâtA****** D********* S*******
PârâtRespinge capătul de cerere având ca obiect obligarea pârâtelor în solidar la plata de daune cominatorii ca inadmisibil. Respinge capătul de cerere având ca obiect obligarea pârâtelor în solidar la plata de penalităţi în sumă de 50 de lei pe zi de întârziere ca neîntemeiată. Respinge acţiunea formulată în contradictoriu cu pârâta AGENŢIA DOMENIILOR STATULUI ca neîntemeiată. Admite în parte acţiunea formulată în contradictoriu cu pârâtele COMISIA LOCALĂ DE APLICAREA A LEGILOR DE FOND FUNCIAR ŞIMNICU DE SUS şi COMISIA JUDEŢEANĂ DOLJ DE APLICARE A LEGILOR FONDULUI FUNCIAR. Obligă pârâtele COMISIA LOCALĂ DE APLICAREA A LEGILOR DE FOND FUNCIAR ŞIMNICU DE SUS şi COMISIA JUDEŢEANĂ DOLJ DE APLICARE A LEGILOR FONDULUI FUNCIAR, în limita competenţelor prevăzute de Legea 165/2013, cu completările şi modificările ulterioare să soluţioneze cererea de reconstituire a dreptului de proprietate formulată de reclamantul M******** N******, în privinţa suprafeţei de 90 ha, suprafaţă de teren pentru care a fost reconstituit dreptul de proprietate al reclamantului prin sentinţa civilă nr. 21443/16.10.2001 pronunţată de Judecătoria Craiova în dosarul 7957/2001 sentinţă definitivă prin nerecurare la data de 19.11.2001, în conformitate cu dispoziţiile Legii nr.165/2013, cu completările şi modificările ulterioare. Respinge în rest acţiunea formulată în contradictoriu cu pârâtele COMISIA LOCALĂ DE APLICAREA A LEGILOR DE FOND FUNCIAR ŞIMNICU DE SUS şi COMISIA JUDEŢEANĂ DOLJ DE APLICARE A LEGILOR FONDULUI FUNCIAR ca neîntemeiată. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare, apel care se depune la Judecătoria Craiova. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 12.12.2018.
Hotarare 13128/2018 din 12.12.2018Amână pronunţarea în data de 12.12.2018. Pronunţată în şedinţa publică din data de 28.11.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 28.11.2018pt a se efectua adresă către O.C.P.I Dolj.
Incheiere de sedinta din 17.10.2018pt a se efectua adresă către Comisia Locală Şimnicu de Sus.
Incheiere de sedinta din 19.09.2018pt a se efectua adresă către Comisia Locală Şimnicu de Sus.
Incheiere de sedinta din 27.06.2018Respinge excepţia prematurităţii acţiunii invocate de COMISIA JUDEŢEANĂ DOLJ ca neîntemeiată. Respinge excepţia prematurităţii acţiunii invocate de AGENŢIA DOMENIILOR STATULUI ca neîntemeiată. Admite excepţia inadmisibilităţii acţiunii în ceea ce priveşte capătul de cerere având ca obiect obligarea pârâtelor în solidar la plata daunelor cominatorii. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamantului ca neîntemeiată. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei AGENŢIA DOMENIILOR STATULUI ca neîntemeiată. Acordă termen în data de 27.06.2018 şi dispune citarea părţilor. Cu cale de atac o dată cu fondul Pronunţată în şedinţă publică de la 23.05.2018.
Incheiere de sedinta din 23.05.2018Amână pronunţarea în data de 23.05.2018. Pronunţată în şedinţa publică din data de 16.05.2018.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 16.05.2018Amână pronunţarea în data de 16.05.2018. Pronunţată în şedinţa publică din data de 02.05.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 02.05.2018pt a da posibilitatea pârâtei Comisia Judeţeană Dolj să ia cunoştinţă de conţinutul întâmpinării.
Incheiere de sedinta din 07.03.2018pt a da posibilitatea pârâtei Comisia Judeţeană Dolj să ia cunoştinţă de conţinutul modificării acţiunii introductive.
Incheiere de sedinta din 10.01.2018