Dosar 1923/216/2016 din 10.03.2017

actiune in raspundere delictuala declinare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1923/216/2016
Data dosar:
10.03.2017
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
actiune in raspundere delictuala declinare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 28.06.2017 la ora 11:00

    Complet: C6-FOND-CIVIL
  • Admite in parte cererea

    Admite excepţia privind lipsa calităţii procesuale pasive a pârâtei Comuna Merişani. Admite în parte acţiunea şi obligă pârâta CNADNR la plata sumelor de 4000 lei către reclamanta B**** L******* şi 2000 lei către B**** G*******. Respinge capătul de cerere cu privire la daunele morale. Obligă pârâta la 1500 lei cheltuieli de judecată. Cu apel. Pronunţată în şedinţă publică.

    Hotarare 264/2017 din 28.06.2017
  • Sedinta din data de 21.06.2017 la ora 11:00

    Complet: C6-FOND-CIVIL
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea în cauză la data de 28.06.2017. Pronunţată în şedinţă publică

    Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 21.06.2017
  • Sedinta din data de 14.06.2017 la ora 11:00

    Complet: C6-FOND-CIVIL
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în cauză la data de 21.06.2017. Pronunţată în şedinţă publică.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 14.06.2017
  • Sedinta din data de 10.05.2017 la ora 11:00

    Complet: C6-FOND-CIVIL
  • Amână cauza

    Îndreaptă eroarea materială strecurată în încheierea de şedinţă de la termenul anterior respectiv de la 12.04.2017, cu privire la numele expertului auto, acesta fiind Tabacu Ion şi nu Tătaru Ion, cum greşit s-a consemnat. Se emit adrese către expert Tabacu Ion, în vederea efectuării lucrării de expertiză, potrivit obiectivelor reţinute prin încheierea de şedinţă din data de 12.04.2017, cu menţiunea că a fost încuviinţat expert consilier pentru reclamanţi în persoana domnului Zipiş Gheorghe şi către Biroul Local de Expertize din cadrul Tribunalului Argeş, în vederea încunoştiinţării cu privire la desemnare. Revine cu adresă către Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România S.A, potrivit adresei de la fila 28 a dosarului. Amână judecarea cauzei la 14.06.2017, complet C6 fond civil, sala 2, ora 11.00. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Mai 2017.

    Incheiere de sedinta din 10.05.2017
  • Sedinta din data de 12.04.2017 la ora 11:00

    Complet: C6-FOND-CIVIL
  • Amână cauza

    Încuviinţează pentru reclamanţi, proba cu înscrisuri iar în cadrul acestei probe se emit adrese către Parchetul de pe lângă Judecătoria Piteşti, în vederea comunicării, în totalitate a dosarului penal nr. 5128/P/2014, în copii certificate conforme cu originalul respectiv către COMPANIA NAŢIONALĂ DE AUTOSTRĂZI ŞI DRUMURI NAŢIONALE DIN ROMÂNIA S.A şi U******* A************ T********** C***** M*******, pentru a ne comunica în administrarea cui se află porţiunea de drum DN7C, pe raza comunei Merişani, inclusiv porţiunea laterală drumului cu pomi; - proba cu martorii Besleagă Genica, Beşleagă Gheorghe şi Anca Ioana, urmând a fi citaţi - proba cu expertiză tehnică specialitatea auto cu următoarele obiective: expertul va stabili dinamica producerii evenimentului rutier produs în data de 02.07.2014, cauza producerii evenimentului rutier, va preciza clar zona în care s-a produs evenimentul rutier şi în administrarea cui se află această zonă. Încuviinţează pentru pârâta U******* A************ T********** C***** M*******, proba cu înscrisuri. În baza disp. art. 331 alin 1 C.pr.civ, desemnează prin tragere la sorţi, în şedinţă publică, expert specialitatea auto, în persoana domnului Tătaru Ion. În baza disp. art. 331 alin 2 C.pr.civ, stabileşte onorariul provizoriu pentru expertul desemnat în cauză, în sumă de 600 lei, urmând a fi achitat de către reclamanţi. Pune în vedere reclamanţilor prin apărător, să depună la dosar, dovada achitării onorariului provizoriu, pentru expertul desemnat în cauză, după care se vor emite adrese către expert, în vederea efectuării lucrării şi către Biroul Local de Expertize din cadrul Tribunalului Argeş, în vederea încunoştiinţării cu privire la desemnare. Încuviinţează pentru reclamanţi, participarea la efectuarea expertizei, a unui expert consilier şi pentru pârâţi, în eventualitatea în care doresc, urmând a pune în vedere părţilor să depună la dosar liste cu numele şi adresa experţilor consilieri. Amână judecarea cauzei la 10.05.2017, complet C6 fond civil, sala 2, ora 11.00. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Aprilie 2017

    Incheiere de sedinta din 12.04.2017

Flux dosar


Actualizare GRPD