A******** D* P********** C******* P*** R** L****
Intimat ReclamantC***** M****
Intimat PârâtS***** R**** P*** M********* D* F******* P*** A****** N******** D* A*********** F****** P*** D**** B****** P*** R** L****
Intimat PârâtS* R*** S*** P*** R**** L****
Apelant PârâtM********* B***** P*** P*****
Intimat PârâtAdmite apelul formulat de apelanta pârâtă SC Rial SRL în contradictoriu cu intimata reclamantă Asociaţia de Proprietari de Apartamente Craiter şi cu intimaţii pârâţi Căuşan Maria, Statul Român reprezentat prin Ministerul Finanţelor Publice şi Municipiul Braşov prin Primar, împotriva sentinţei civile nr. 10234 din 23.10.2017, pronunţate de Judecătoria Braşov în dosarul civil nr. 20103/197/2016, pe care o schimbă în parte şi în consecinţă respinge în tot acţiunea formulată. Înlătură din dispozitivul sentinţei atacate menţiunile referitoare la admiterea în parte a cererii şi la obligarea pârâtelor SC Rial SRL şi Căuşan Maria în solidar la plata sumei de 17882,43 lei către reclamantă, reprezentând cheltuieli de întreţinere restante aferente perioadei august 2013-iunie 2016, şi la plata sumei de 400 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Păstrează restul dispoziţiilor. Respinge apelul incident formulat de apelanta reclamantă Asociaţia de Proprietari de Apartamente Craiter împotriva aceleiaşi sentinţe civile Cu drept de recurs în 30 de zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 10.04.2018, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 536/2018 din 10.04.2018Amână pronunţarea la data de 10.04.2018, urmând ca aceasta să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 26.03.2018Amână pronunţarea la data de 26.03.2018, urmând ca aceasta să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.03.2018