B***** I**** C******
InculpatÎn baza art. 335 alin.1 C.pen., raportat la art. 83 C. pen., cu aplicarea art. 396 alin. 10 C. pr.pen., raportat la art. 375 alin. 1 si 2 C.pr. pen., stabileste pedeapsa de 8 luni închisoare faţă de inculpatul Bîldea Ionel Cătălin, pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere. În baza art. 396 alin. 4 C.p.p. rap. la 83 alin. 1 C. pen. amână aplicarea pedepsei de de 8 luni închisoare, pe un termen de supraveghere de 2 ani, stabilit conform art.84 C. pen., de la data ramânerii definitive a prezentei hotarâri. În baza art. 85 alin. 1 C. pen. pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie sa respecte urmatoarele masuri de supraveghere: a)sa se prezinte la Serviciul de Probatiune Dolj, la datele fixate de acesta; b)sa primeasca vizitele consilierului de probatiune desemnat cu supravegherea sa; c)sa anunte, în prealabil, schimbarea locuintei si orice deplasare care depaseste 5 zile, precum si întoarcerea; d) sa comunice schimbarea locului de munca; e) sa comunice informatii si documente de natura a permite controlul mijloacelor sale de existenta. În baza art. 86 alin. 1 C. pen. pe durata termenului de supraveghere, datele prevazute în art. 85 alin. 1 lit. c – e, se comunica Serviciului de Probatiune Dolj. În baza art. 404 alin.3 C. proc. pen. raportat la 83 alin.4 C.pen., atrage atentia inculpatului asupra art. 88 C.pen. privind revocarea amânarii si executarea pedepsei în cazul comiterii de noi infractiuni sau al nerespectarii cu rea credinta a masurilor de supraveghere ori nu va respecta obligatiile ce îi revin pe durata termenului de supraveghere. În baza art.398 rap. art. 274 alin. 1 C. proc. pen. obliga pe inculpat la plata sumei de 300 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat . În baza art.407 alin.1 C.pr.pen. dispune comunicarea copiei minutei inculpatului si Parchetului de pe lânga Judecatoria Corabia. Cu drept de apel la Curtea de Apel Craiova în termen de 10 zile de la comunicarea copiei minutei pentru inculpat si procuror. Pronuntata în sedinta publica, azi 05.12.2018 .
Hotarare 169/2018 din 05.12.2018Amana cauza pentru cand se va prezenta inculpatul.
Incheiere de sedinta din 10.10.2018Amana cauza pentru lipsa inculpatului.
Incheiere de sedinta din 27.06.2018Amana cauza pentru cand se citeaza inculpatul si martorul lipsa, se emit mandate de aducere pe numele acestora.
Incheiere de sedinta din 16.05.2018Amana cauza pentru cand se citeaza martorii propusi din rechizitoriu.
Incheiere de sedinta din 04.04.2018Amana cauza pentru cand se va cita inculaptul prin afisare la usa instantei, se va face verificare in baza de date privind domiciliul actual al acestuia.
Incheiere de sedinta din 21.02.2018Incheiere nr. 112/18.01.2017 - Admite sesizarea. Fixeaza termen la 21.02.2017. Pronuntata azi 18.12.2017.