U******** P**** D*****
ContestatorE** C***** F****** - P*** R***** E** K** R****** S**
IntimatRespinge ca nefondată excepţia lipsei calităţii de reprezentant a creditoarei, excepţie invocată de contestatoare. Respinge ca nefondată excepţia lipsei de interes, excepţie invocată de intimată prin întâmpinare. Admite excepţia prescripţiei dreptului de a cere executarea silită în baza contractului de credit nr. 7278N din 16.10.2006, încheiat între TBI Credit IFN S.A., în calitate de împrumutător şi U******** P**** D*****, în calitate de împrumutat, invocată de către contestatoare şi pe cale de consecinţă constată că s-a prescris dreptul de a cere executarea silită în baza contractului de credit nr. 7278N din 16.10.2006. Admite acţiunea având ca obiect „contestaţie la executare” formulată de către contestatoarea U******** P**** D***** în contradictoriu cu intimata EOS Credit Funding DAC. Anulează executarea silită şi toate actele de executare silită efectuate în dosarul de executare nr. 793/2016 al Societăţii Civile Profesionale de Executori Judecătoreşti „Moroşanu Oana-Georgeta şi Ţugui Claudia”. Obligă intimata EOS Credit Funding DAC la plata către contestatoara U******** P**** D***** a sumei de 1969 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel, care se depune la Judecătoria Suceava, în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 20.09.2017.
Hotarare 3579/2017 din 20.09.2017Amână pronunţarea pentru data de 20.09.2017. Pronunţată în şedinţa publică din data de 05.09.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.09.2017Se înainta întâmpinarea, potrivit disp. art. 206 Cod procedură civilă către reclamantă pentru a se lua cunoştinţă de aceasta şi a se formula răspuns. Amână cauza la data de 05 septembrie 2017, pentru când părţile au termen în cunoştinţă în conformitate cu dispoziţiile art. 229 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 30 mai 2017.
Incheiere de sedinta din 30.05.2017