S* E*** A** C********** S** - P*** R***** L****
ReclamantS* D*** M***** S** - P*** R***** L****
PârâtAdmite excepţia perimării cererii de chemare în judecată, invocată din oficiu. Constată perimată acţiunea. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 24 iulie 2018.
Hotarare 2424/2018 din 24.07.2018Admite excepţia netimbrării cererii de repunere pe rol invocată din oficiu. Anulează, ca netimbrată, cererea de repunere pe rol. Dosarul având ca obiect pretenţii formulată de reclamanta SC Edy-And Construcţii SRL în contradictoriu cu pârâta SC Dana Malina SRL, rămâne suspendat în conformitate cu prevederile art.411 alin.1 punct 2 Cod procedură civilă. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10 ianuarie 2018.
Incheiere suspendare din 10.01.2018În baza art. 411 alin. 1 pct. 2 din Codul de procedură civilă, suspendă judecarea cauzei având ca obiect „pretenţii”, formulată de reclamanta EDY – AND CONSTRUCŢII SRL în contradictoriu cu pârâta DANA MALINA SRL. Cu recurs pe toată perioada suspendării. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Suceava. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 22.06.2017.
Incheiere suspendare din 22.06.2017