C******* C*********
ContestatorE****************** Ş* C******
IntimatAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Biroului Executorilor Judecătoreşti Prisecariu şi Ciobanu. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatorul C******* C********* ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesuală. Cheltuielile judiciare de 1050 lei acordate cu titlu de ajutor public judiciar rămân în sarcina statului. Cu apel în 10 zile de la comunicare. Cererea se va depune la Judecătoria Bicaz. Pronunţată în şedinţă publică, azi 28.06.2017.
Hotarare 606/2017 din 28.06.2017stabileşte termen pentru deliberare şi pronunţare
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.06.2017pentru a se comunica intimatului precizările depuse la dosar de către contestator
Incheiere de sedinta din 17.05.2017pentru a da posibilitatea părţilor să pună concluzii pe excepţia lipsei calităţii procesual pasive
Incheiere de sedinta din 12.04.2017pentru a se reveni cu adresă către BEJ pentru depunerea dosarului execuţional
Incheiere de sedinta din 08.03.2017Admite în parte cererea de ajutor public judiciar formulată de petentul Cheptine Consatntin. Scuteşte petentul C******* C********* de plata taxei judiciare de timbru în sumă de 1.050 lei. Respinge, ca inadmisibil, capătul de cerere privind scutirea petentului de la plata cauţiunii în sumă de 2.401,85 lei. Cu drept de reexaminare în termen de 5 zile de la comunicare. Dată în cameră de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi, 06.03.2017.
Incheiere de sedinta din 06.03.2017