H***** G****** P*** R*********** V****** A****
ReclamantG**** I**
PârâtG**** A****
PârâtAdmite actiunea asa cuma fost modificată si cererea de precizre a actiunii. Obliga pe parati sa permita reclmantuzklui construirea unui sistem de jgheaburi pt. colectarea apelor pluvile de pe acoperisul imobilelor reclamantului cu scurgerea apelor pe terenul reclamantului. Obliga pa parati in solidar la plata chelt de judecata respectiv la suma de 649 lei reprezentând chelt de transport si taxa timbru 20 lei. Respinge cererea de chelt de judecata referitoare la ziua de lucru si diurnă. Cu apel in 30 zile de la comunicare.
Hotarare 342/2018 din 28.02.2018Amână judecarea cauzei la data de 28.02.2018 , orele 8,00. Părtile au T.c. Termenul a fost acordat in vederea efectuării probei cu cercetarea la faţa locului, urmând să se pronunte şi cu privire la proba cu efectuarea expertizei de specialitate. Pronunţată în şedinţa publică de la 21.02. 2018.
Incheiere de sedinta din 21.02.2018Încuviintează pentru reclamant probatorul formulat, respectiv: atasarea dosarului nr. 4123/2014 urmând ca instanta să aibă in vedere si probele administrate in acel dosar, cercetare la faţa locului, audierea martorului Agafitei Simion, interogatoriul pârâţilor, iar pentru pârâţi ia act de faptul că si-au insusit proba cu martorul Agafitei Siomion, singura proba formulată in apărare. Amână judecarea cauzei la data de 21.02.2018 , orele 8,00. Părtile au T.c. Se citează pârâţii cu mentiunea,, personal la interogatoriu,,. Se pune in vedere reclamantei să aducă in vederea audierii pe martorul Agafitei Simion, aşa cum s-a obligat. Se ataseaza dosarul 4123/2014. Termenul a fost acordat pentru administrarea probatoriului formulat de părti. Pronunţată în şedinţa publică de la 31.01.2018.
Incheiere de sedinta din 31.01.2018Amână judecarea cauzei la data de 31.01.2018, orele 8,00. Reclamantul are T.c. prin apărător. Se reia procedura de citare cu pârâţii. Se pune in vedere reclamantului prin apărător să precizeze obiectul acţiunii (cel din cererea de chemare in judecată sau cel din notele precizatoare depuse pentru acest termen). Se comunică apărătorului reclamantului copie după încheierea de şedinţă de la acest termen. Termenul a fost acordat pentru ca reclamantul să precizeze obiectul actiunii. Pronunţată în şedinţa publică de la 22.11.2017.
Incheiere de sedinta din 22.11.2017Amână judecarea cauzei la data de 22.11.2017, orele 8,00. Pârâţii primesc T.c. Se reia procedura de citare cu reclamantul. Termenul a fost acordat la solicitarea pârâţilor pentru a lua la cunoştinţă despre conţinutul cererii precizatoare depuse de reclamant. Pronunţată în şedinţa publică de la 25.10.2017.
Incheiere de sedinta din 25.10.2017