Ş***** V****** M******
ContestatorÎn temeiul art. 278 alin. 1 Cod. proc. pen. admite sesizarea din oficiu. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în primul paragraf al minutei şi dispozitivului sentinţei penale nr. 24/10.01.2018, pronunţată de Judecătoria Giurgiu în dosarul nr. 2799/262/2017, în sensul că în loc de „În baza art. 599 alin. 3 Cod procedură penală, ia act de retragerea contestaţiei la executare formulată de petentul-condamnat ADAM ALEXANDRU BOGDAN, în prezent deţinut în Penitenciarul Mărgineni”, cum eronat s-a menţionat, se va trece „În baza art. 599 alin. 3 Cod procedură penală, ia act de retragerea contestaţiei la executare formulată de petentul-condamnat Ş***** V****** M******, în prezent deţinut în Penitenciarul Mărgineni”, cum este corect. Despre îndreptarea dispusă se vor efectua cuvenitele menţiuni la sfârşitul actelor corectate. În temeiul art. 275 alin. 3 Cod procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Fără cale de atac. Pronunţată în ?edinţă publică, astăzi 31.01.2018.
Incheiere indreptare eroare materiala din 31.01.2018În baza art. 599 alin. 3 Cod procedură penală, ia act de retragerea contestaţiei la executare formulată de petentul-condamnat ADAM ALEXANDRU BOGDAN, în prezent deţinut în Penitenciarul Mărgineni. În baza art. 275 alin. (2) din Codul de procedură penală, obligă pe condamnat la plata sumei de 400 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Onorariul apărătorului din oficiu în cuantum de 130 lei va fi avansat din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de contesta?ie în termen de 3 zile de la comunicare.
Hotarare 24/2018 din 10.01.2018Stabileşte pronun?area pentru data de 10.01.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.01.2018pentru desemnare apărător oficiu şi citare petent cu dispoziţie de aducere.
Incheiere de sedinta din 23.11.2017