C****** A************
ReclamantM********* F********* P******* P*** R*********** L****
PârâtC***** D* A*** B****** P*** R*********** L****
PârâtM********* J********* P*** R*********** L****
PârâtT********* B****** P*** R*********** L****
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocată de pârâtul Ministerul Finanţelor Publice. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocată de pârâtul Ministerul Justiţiei. Admite excepţia inadmisibilităţii invocată de pârâtul Ministerul Justiţiei. Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţi în contradictoriu cu pârâţii: Ministerul Justiţiei, cu sediul în Bucureşti, Curtea de Apel Braşov, cu Tribunalul Braşov, CONSILIULUI NAŢIONAL PENTRU COMBATEREA DISCRIMINĂRII. Respinge cererea formulată de reclamanţi, în contradictoriu cu pârâtul Ministerul Finanţelor Publice, prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov, ca fiind formulată în contradictoriu cu o persoană fără calitate procesuală pasivă. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. În cazul formulării cererii de apel aceasta se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 01.11.2017, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei în conformitate cu prevederile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Hotarare 1557/2017 din 01.11.2017Având nevoie de timp pentru a delibera, în temeiul dispoziţiilor art. 396 alin. 1 C.proc.civ., instanţa va amâna pronunţarea în cauză la data de 01.11.2017, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, potrivit art. 396 alin. 2 C.proc.civ.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 18.10.2017Introducerea în cauză a pârâtului Consiliul de Combatere a Discriminării.Comunicarea către noul pârât a cererii introductive de instanţă, cu menţiunea că are obligaţia de a-şi preciza poziţia.Acorda termen la data de 18.10.2017, complet MAS6, sala T1, ora 9.
Incheiere de sedinta din 20.09.2017