F******* I**** A********
InculpatP******* M*********** S******
Parte vătămatăÎn baza art. 396 al.6 C.p.p. rap.la art. 16 al.1 lit.g C.pen, dispune încetarea procesului penal cu privire la infractiunea de furt calificat, prev. de art. 229 al.1 lit. d rap. la art. 228 al.1 C.pen., ca urmare a împăcării intervenite între inculpatul F******* I**** A********, şi partea vătămată Primăria Mun. Salonta, cu sediul în loc. Salonta, str. Republicii, nr. 1, judeţ Bihor. Constată că prejudiciul cauzat părţii civile a fost reparat. În baza art. 275 alin.1 pct.2 lit. d C.pr.pen. obligă pe inculpatul F******* I**** A******** la plata sumei de 500 lei, reprezentând cheltuieli judiciare în favoarea statului, şi pe partea vătămată Primăria Mun. Salonta la plata sumei de 100 lei, reprezentând cheltuieli judiciare în favoarea statului. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 21.12.2017.
Hotarare 212/2017 din 21.12.2017În vederea deliberării, va amâna pronunţarea soluţiei la data de 21.12.2017 ora 12,00.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 14.12.2017În vederea emiterii unei adrese la partea civilă pentru a comunica sumele pe care inculpatul le-a achitat cu titlu de prejudiciu şi dacă s-a împăcat cu inculpatul, iar în caz afirmativ motivele împăcării.
Incheiere de sedinta din 26.10.2017În vederea citării inculpatului lipsă şi cu mandat de aducere, amână cauza.
Incheiere de sedinta din 28.09.2017Pentru ca inculpatul să se împace cu partea vătămată, admite cererea de amânare formulată de inculpat ca întemeiată.
Incheiere de sedinta din 22.06.2017