G***** M**** G******
InculpatCondamnă inculpata G***** M**** G******, , la o pedeapsă de 1 (un) an şi 4 (patru) luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de părăsirea locului accidentului, prevăzută şi sancţionată de art.338 alin.1 C.pen., cu aplicarea art.349 alin.2 C.p.p., art.374 alin.4 C.p.p., art.375 C.p.p. şi a art.396 alin.10 C.p.p.. În baza art. 91 C.pen. dispune suspendarea sub supraveghere a executării pedepsei. În temeiul art. 92 C.pen. stabileşte un termen de încercare de 2 (doi) ani. În baza art. 93 alin. 1 C.pen obligă inculpata G***** M**** G****** la respectarea următoarelor măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de probaţiune, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În temeiul art. 93 alin.2 C.pen., pe durata termenului de încercare inculpata G***** M**** G****** are obligaţia să frecventeze unul dintre programele de reintegrare socială derulate de către Serviciul de probaţiune sau organizate în colaborare cu instituţii din comunitate apreciate ca adecvate de către Serviciul de probaţiune Suceava. În baza art. 93 alin.3 C.pen. stabileşte ca inculpata G***** M**** G****** să presteze timp de 60 de zile o activitate neremunerată în cadrul Primăriei mun. Suceava sau în cadrul Primăriei com. Ilişeşti, programul de executare al acestei activităţi urmând să fie stabilit de către Serviciul de probaţiune Suceava. În baza art. 404 alin.2 C.p.p. atrage atenţia inculpatei cu privire la dispoziţiile art. 96 C.pen. referitoare la revocarea suspendării executării pedepsei sub supraveghere. În temeiul art.404 alin.2 C.p.p. atrage atenţia inculpatei că în cazul în care nu respectă măsurile de supraveghere sau nu execută obligaţiile impuse prin prezenta hotărâre, instanţa va revoca suspendarea şi va dispune executarea pedepsei închisorii. În baza art. 274 alin. 1 C.p.p., obligă inculpata G***** M**** G****** la plata către stat a sumei de 700 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat, din care suma de 500 lei din cursul urmăririi penale. În baza art. 274 alin. 1 teza a II-a C.p.p. onorariul apărătorului desemnat din oficiu av. Motan Larisa în cuantum de 325 lei (integral cameră preliminară şi parţial fond), conform delegaţiei pentru asistenţă judiciară obligatorie nr. 1371/18.05.2017 rămâne în sarcina statului, urmând a fi avansată din fondurile speciale ale Ministerului Justiţiei în contul Baroului Suceava Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 27.09.2017.
Hotarare 343/2017 din 27.09.2017Amână pronunţarea cauzei la data de 27.09.2017 pronunţată în şedinţa publică, azi, 20.09.2017.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 20.09.2017În baza art. 391 alin.1 C.p.p, fixează termen pentru pronunţare la data de 20.09.2017. pronunţată în şedinţa publică, 06.09.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 06.09.2017