N****** N*******
ReclamantN****** A*******
ReclamantU******* A************ T********** A M*********** A****
PârâtAdmite acţiunea civilă formulată de reclamanţii N****** N******* şi N****** A*******, ambii domiciliaţi în Mun. Adjud, str. A.I. Cuza, nr. 230, jud. Vrancea, în contradictoriu cu pârâta U.A.T Mun. Adjud, jud. Vrancea, cu sediul în Mun. Adjud, str. Stadionului nr. 2, jud. Vrancea, reprezentată prin primar. Constată că reclamanţii au dobândit prin efectul uzucapiunii de 30 de ani, suprafaţa de 53 m.p. teren situat în intravilanul UAT Mun. Adjud, Str. A. I. Cuza, nr. 230, jud. Vrancea, inclus în suprafaţă totală de 233 mp situată în tarlaua 64, parcelele 2558, 2559, cu vecinii la N-Ignat Lina, la E- str. C. Negri, la S- Călţun Florin şi la V- str. T. Vladimirescu, individualizat prin schiţa anexă la raportul de expertiză întocmit de expertul tehnic judiciar Vasile Ionel aflat în evidenţa B.L.E.J. Vrancea, raport care face parte integrantă din prezenta hotărâre. Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată. Cu apel în 30 de zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea căii de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Adjud. Pronunţată, azi, 07.12.2017, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 2427/2017 din 07.12.2017Amana pronuntarea cauzei la data de 07.12.2017, urmand ca solutia sa fie pusa la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronuntata in sedinta publica, azi 22.11.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 22.11.2017Pentru depunerea inscrisurilor solicitate.
Incheiere de sedinta din 18.10.2017Repune cauza pe rol. Stabileşte termen de judecată la data de 18.10.2017. Se vor cita reclamanţii cu menţiunea de a preciza obiectul cererii şi temeiul juridic reclamanţii (uzucapiunea de 30 ani sau uzucapiunea de la 10 la 20 ani). Se vor înainta adrese către UAT Adjud şi Prefectura Jud. Vrancea pentru a trimite documentaţia care a stat la baza emiterii Ordinul Prefectului Jud. Vrancea nr. 105/08.06.1995. Se va reveni cu adresă către dl. expert Vasile Ionel pentru a completa expertiza cu următoarele obiective: - delimitarea suprafeţei de 180 m.p. teren menţionată în Ordinul Prefectului Jud. Vrancea nr. 105/08.06.1995 şi dacă aceasta este afectată de construcţii; - identificarea suprafeţei de 55 m.p. teren solicitat de reclamanţi; - va preciza dacă suprafaţa de teren identificată conform măsurătorilor se suprapune peste alte suprafeţe de teren intabulate. Pronunţată, azi, 29.09.2017, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta din 29.09.2017Amana pronuntarea cauzei la data de 29.09.2017, urmand ca solutia sa fie pusa la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronuntata in sedinta publica, azi 20.09.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 20.09.2017pentru a se emite adresa catre expert, pentru intocmirea raportului de expertiza si catre BLEJ
Incheiere de sedinta din 28.06.2017Pentru achitarea onorariului de expert.
Incheiere de sedinta din 21.06.2017Pentru administrarea probatoriului.
Incheiere de sedinta din 24.05.2017