B** D****
Intimat ReclamantM****** A******** T****
Apelant PârâtS* E****** R****** A******** - R**********
Intimat PârâtAdmite apelul formulat de apelantul M A T, împotriva sentinţei civile nr. 1865 din 15.03.2016 pronunţată de Judecătoria Baia Mare în dosarul nr. 5185/182/2015, pe care o schimba in parte in sensul ca : Respinge exceptia lipsei calitatii procesuale pasive a paratei S.C. Euroins România Asigurare - Reasigurare. Respinge exceptia prescriptiei dreptului material la actiune invocata de apelant. Admite in parte actiunea formulata de reclamant B D,in contradictoriu cu parata SC EUROINS ROMÂNIA ASIGURARE REASIGURARE SA. Obligă pe pârâta SC EUROINS ROMÂNIA ASIGURARE REASIGURARE SA, la plata către reclamant a sumei de 25815 lei cu titlu de daune materiale şi la suma de 1000 Euro cu titlu de daune morale. Obliga pe parata SC EUROINS ROMÂNIA ASIGURARE REASIGURARE SA la plata sumei de 1750 lei cheltuieli de judecata in favoarea apelantei reprezentand taxa judiciara de timbru si onorariu avocat. Mentine restul dipozitiilor sentintei civile atacate. Definitiva. Pronuntata azi 06 iulie 2017 prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei.
Hotarare 371/2017 din 06.07.2017Având în vedere dispoziţiile art. 396 Cod procedură civilă, instanţa va amâna pronunţarea la data de 6 iulie 2017, pronunţarea urmând a avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 22.06.2017Pentru administrarea probei cu interogatoriul şi acvirarea dosarului penal nr. 2825//P/2011.
Incheiere de sedinta din 25.05.2017