Z***** C******
ContestatorU***** P******** I********* (*********** S*
IntimatB** P******* A**** M****
IntimatAdmite excepţia tardivităţii formulării contestaţiei la executare, invocată de intimata Ultimo Portofolio Investement SA. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatoarea Z***** C****** în contradictoriu cu intimata Ultimo Portofolio Investement SA, ca tardiv formulată. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatoarea Z***** C****** în contradictoriu cu intimata B** P******* A**** M****, ca fiind formulată împotriva unei persoane lipsite de calitate procesual pasivă. În baza art. 717 alin. 2 CPC, obligă contestatoarea la plata către BEJ „ Plăcintă Adina Maria” a sumei de 134,47 lei, reprezentând costul multiplicării dosarului de executare. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Tecuci, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17.05.2016.
Incheiere finala dezinvestire din 17.05.2017Pentru a oferi părţilor posibilitatea depunerii de concluzii scrise, amână pronun?area la data de 17.05.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 03.05.2017Pentru a se comunica intimatelor răspunsul la întâmpinare, prin care modifică cererea de chemare în judecată, în sensul că solicită şi întoarcerea executării, acordă termen la data de 19.04.2017, pentru când pune în vedere contestatoarei să completeze taxa judiciară de timbru cu 11,63 lei faţă de noile motive de contestatie invocate, pentru primul contesta?ia la executare şi 50 lei taxă judiciară de timbru pentru capătul de cerere privind întoarcerea executării, conform art. 10 alin. 4 din OUG 80/2013. Cu posibilitatea de a formula cerere de ajutor public judiciar în termen de 5 zile.
Incheiere de sedinta din 05.04.2017