A******** D* P********** P* 3* D**********
ReclamantL** C***** C******
PârâtAdmite excepţia perimării cererii de chemare în judecată invocată din oficiu de către instanţă. Constată perimată de drept cererea de chemare în judecată având ca obiect cerere de valoare redusă, formulată de reclamanta A******** D* P********** P* 3* D**********, în contradictoriu cu pârâtul L** C***** C******. Cu drept de recurs, la Tribunalul Buzău, în termen de 5 zile de la data pronunţării, cererea de recurs urmând a se depune la Judecătoria Buzău. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 06.06.2018.
Hotarare 3234/2018 din 06.06.2018În temeiul dispoziţiilor art.242(1) pct.1 cod de procedură civilă, suspendă judecata pentru neîndeplinirea de către reclamanta ASOCIAŢIA DE PROPRITARI PT 31 DEMOCRAŢIEI a obligaţiei stabilite în sarcina acesteia la termenul de judecată din data de 20.09.2017, respectiv depunerea listelor de plată privind cheltuielile asociaţiei de proprietari pentru apartamentul situat în mun. Buzău, str. Mioriţei, bl. A7, ap.3, jud. Buzău, deşi i s-a acordat un termen în acest sens şi a fost citată cu această menţiune atât la sediul asociaţiei, cât şi al cabinetului de avocat, conform actelor procedurale aflate la filele 27-28, tergiversarea soluţionării pricinii fiindu-i imputabilă în exclusivitate. Cu drept de recurs la instanţa ierarhic superioară, pe toată durata suspendării cursului judecării procesului. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 29.09.2017.
Incheiere suspendare din 29.09.2017pentru ca reclamanta să depună la dosarul cauzei listele de plată afişate, privind cheltuielile asociaţiei de proprietari.
Incheiere de sedinta din 20.09.2017