F*** U* S******** S** P*** A** M*** D****
ReclamantO******* V***** I******** G**** S***
PârâtRespinge cererea.
Hotarare 630/2019 din 06.03.2019Amână pronunţarea hotărârii la data de 06.03.2019. Pronunţată în şedinţă publică azi, 20.02.2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 20.02.2019Emite adresă la pârâtă cu menţiunea de a comunica instanţei dacă insistă în administrarea probei cu expertiza tehnică, iar în caz afirmativ să comunice obiectivele expertizei tehnice. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 20.02.2019, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09.01.2019.
Incheiere de sedinta din 09.01.2019Prorogă discuţia asupra probei cu expertiză tehnică judiciară auto solicitată de pârâtă pentru termenul următor de judecată. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 09.01.2019, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.11.2018.
Incheiere de sedinta din 21.11.2018Prorogă discuţia asupra probei cu expertiză tehnică judiciară auto solicitată de pârâtă pentru termenul următor de judecată. Emite adresă către pârâtă pentru a comunica dacă insistă în efectuarea probei cu expertiză tehnică auto iar în caz afirmativ să depună la dosarul cauzei obiectivele propuse de aceasta. Dispune citarea martorului cu menţiune că dacă nu se prezintă va fi amendat şi va fi adus cu mandat de aducere. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 21.11.2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03.10.2018.
Incheiere de sedinta din 03.10.2018Prorogă discuţia asupra probei cu expertiză tehnică judiciară auto solicitată de pârâtă pentru termenul următor de judecată. Dispune citarea martorului la adresa indicată de reprezentanta reclamantei la acest termen de judecată. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 03.10.2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.06.2018.
Incheiere de sedinta din 20.06.2018Uneşte cu fondul cauzei excepţia lipsei calităţii procesuale active invocată de pârâtă prin întâmpinare. Prorogă discuţia asupra probei cu expertiză tehnică judiciară auto solicitată de pârâtă pentru termenul următor. Constată că pârâtul a răspuns la adresa instanţei prin care arată că nu apreciază utilă proba cu expertiza tehnică judiciară auto. Dispune citarea martorului la adresa indicată în cererea de chemare în judecată. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 20.06.2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03.05.2018.
Incheiere de sedinta din 03.05.2018Estimează durata necesară cercetării procesului la 6 luni. Prorogă pronunţarea asupra excepţiei lipsei calităţii procesuale active invocată de pârâtă prin întâmpinare pentru termenul următor . Încuviinţează pentru părţi proba cu înscrisurile depuse la dosar. Prorogă discuţia asupra probei cu martor solicitată de reclamantă, pentru termenul următor. Prorogă discuţia asupra probei cu expertiză tehnică judiciară auto solicitată de pârâtă pentru termenul următor. Se va emite adresă către pârâtă să comunice dacă este utilă expertiza tehnică judiciară auto şi să depună dosarul de daună. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 03.05.2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 01.03.2018.
Incheiere de sedinta din 01.03.2018