R*** S*****
ReclamantC**** D*****
PârâtC**** M****
PârâtR*** A*** L*****
PârâtR*** A******** F*****
PârâtAdmite cererea formulata de reclamanta R*** S*****, având ca obiect partaj judiciar, în contradictoriu cu pârâtii CERBU CONSTANTIN si CERBU GHEORGHE mostenitori ai defunctului C**** D***** si C**** M****, R*** A*** L***** si R*** A******** F*****. Dispune iesirea din indiviziune asupra imobilului teren în suprafata de 480 mp conform actelor de proprietate si 450 mp suprafata masurata si a cladirilor C1, C2 si C3, situat în mun.Dr.Tr.Severin, Str.Panduri nr.7, jud.Mehedinti, astfel cum au fost individualizate prin raportul de expertiza întocmit de domnul expert Pelea Ioan. Atribuie reclamantei R*** S***** si pârâtilor R*** A*** L***** si R*** A******** F***** imobilul teren în suprafata de 217 mp si a cladirii C3 în suprafata de 51,26 mp si a anexei polata de 6,92 mp situat în mun.Dr.Tr.Severin, Str.Panduri nr.7, jud.Mehedinti. Atribuie pârâtilor CERBU CONSTANTIN si CERBU GHEORGHE mostenitori ai defunctului C**** D***** si C**** M**** imobilul teren în suprafata de 233 mp si a constructiei C1 în suprafata de 52,92 mp si a constructiei C2 anexei polata de 4,17 mp situat în mun.Dr.Tr.Severin, Str.Panduri nr.7, jud.Mehedinti. Obliga pârâtii CERBU CONSTANTIN si CERBU GHEORGHE mostenitori ai defunctului C**** D***** si C**** M**** la plata catre reclamanta R*** S***** si catre pârâtii R*** A*** L***** si R*** A******** F***** a sumei de 1.760 lei reprezentând sulta. Omologheaza raportul de expertiza întocmit de domnul expert Pelea Ioan. Compenseaza cheltuielile de judecata. Obliga pârâtii CERBU CONSTANTIN si CERBU GHEORGHE mostenitori ai defunctului C**** D***** si C**** M**** la plata catre reclamanta a sumei de 3.578,62 lei reprezentând jumatate din cheltuielile efectuate de reclamanta. Cu apel în termen de 30 de zile de la de la comunicare, ce se va depune la Judecatoria Drobeta Turnu Severin. Pronuntata prin punerea solu?iei la dispozi?ia par?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astazi, 23 octombrie 2019, la sediul Judecatoriei Drobeta Turnu Severin.
Hotarare 3647/2019 din 23.10.2019Amâna pronuntarea la data de 23.10.2019 când solutia se va pune la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei Pronuntata prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei, azi, 21 octombrie 2019, la sediul Judecatoriei Dr.Tr.Severin.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.10.2019Amâna cauza la data de 21.10.2019 în vederea efectuarii expertizei dispuse în cauza.
Incheiere de sedinta din 24.06.2019Amâna cauza si acorda termen la data de 24.06.2019 în vederea efectarii expertizei.
Incheiere de sedinta din 22.04.2019Amâna cauza si acorda termen la data de 22.04.2019 în vederea stingerii litigiului pe cale amiabila.
Incheiere de sedinta din 25.03.2019Dispune introducerea în cauza, în calitate de pârâti, a numitilor Cerbu Constantin si Cerbu Gheorghe. Amâna cauza la data de 25.03.22019 ora 11:00 pentru a le da acestora posibilitatea sa ia cunostinta actele si lucrarile dosarului.
Incheiere de sedinta din 28.01.2019Amâna cauza pentru ca reclamanta sa formuleze o precizare de actiune.
Incheiere de sedinta din 03.12.2018Amâna cauza în vederea audierii martorei lipsa.
Incheiere de sedinta din 08.10.2018Amâna cauza în vederea administrarii probatoriului încuviintat
Incheiere de sedinta din 25.06.2018Amâna cauza pentru ca reclamanta sa depuna la dosar dovada verificarii evidentelor succesorale pentru defunctul Raea Danila
Incheiere de sedinta din 30.04.2018Amâna cauza pentru a se cita R*** A*** L***** si R*** A******** F***** cu duplicatul actiunii, înscrisurilor si precizarii de actiune
Incheiere de sedinta din 19.03.2018Amâna cauza pentru ca reclamantul sa depuna în copie certificatul de deces al autorului Raea Danila si sa precizeze cadrul procesual în sensul daca mai exista mostenitori de pe urma autorului Raea Danila, iar în caz afirmativ care sunt acestia, daca întelege sa se judece cu acestia si daca s-a dezbatut succesiunea de a pe urma autorului.
Incheiere de sedinta din 12.02.2018