D**** G****** Ş*******
ReclamantM********* J********
PârâtC***** D* A*** B********
PârâtAdmite în parte acţiunea disjunsă, privind pe reclamanta D**** G****** Ş******* şi pe pârâţii M********* J******** şi C***** D* A*** B********. Obligă pârâţii să plătească reclamantei diferenţele de drepturi salariale aferente perioadei 9.04.2015 – 31.12.2016, actualizate în raport de indicele de inflaţie la data plăţii efective, diferenţe calculate între drepturile salariale cuvenite în conformitate cu dispoziţiile art. 1 alin. 51 din OUG nr. 83/2014 şi drepturile salariale ce au fost efectiv plătite reclamantei în perioada menţionată. Obligă pârâţii să plătească reclamantei dobânzi legale penalizatoare aferente diferenţelor de drepturi salariale indicate mai sus, calculate începând cu scadenţele acestor diferenţe şi până la data plăţii efective. Executorie provizoriu de drept. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusa la Tribunalul Argeş. Pronunţată în şedinţa publică, azi 3.10.2017, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Hotarare 3105/2017 din 03.10.2017Amână pronunţarea la data de 03.10.2017. Pronunţată în şedinţă publică, azi 21.09.2017, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.09.2017Încuviinţează pentru reclamantă proba cu înscrisuri. Se emite adresă către Tribunalul Bucureşti să precizeze dacă s-a acordat reclamantei salariul lunar calculat în raport de nivelul maxim pentru funcţii similare aflate în plată pentru personalul auxiliar, potrivit disp. OUG 83/2014 aprobată prin Legea 71/2015, începând cu data de 09.04.2015. Amână judecarea cauzei la data de 21.09.2017. Părţile au termen în cunoştinţă. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Mai 2017, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Incheiere de sedinta din 25.05.2017