N***** F*****
InculpatI***** D** C*********
Parte vătămatăS******* J******* D* U****** P******
Parte civilăIn baza art. 396 alin.l, 4 C. proc. pen. raportat la art. 83 C. pen., stabileşte inculpatului, N.F. pedeapsa de 8 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violenţe, prevăzută de art. 193 alin. 2 C.p., cu aplicarea art. 75 alin. 1, lit. a C.p. În. temeiul art. 83 Cp. dispune amânarea aplicării pedepsei anterior stabilite, pe un termen de supraveghere de 2 ani ce se calculează potrivit art. 84 Cp. de la momentul rămânerii definitive a prezentei hotărâri. În baza art. 85 Cp. pe durata termenului de supraveghere inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la serviciul de probaţiune, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 86 alin. (1) C. pen. pe durata termenului de supraveghere, datele prevăzute în art. 85 alin. (1) lit. c) - e) se comunică Serviciului de Probaţiune. Conform art. 83 alin. 4 C.p.p. atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 88 Cp. privind cazurile de revocare a măsurii amânării aplicării pedepsei. În baza art. 397 alin.1 Cp.p. şi art. 25 C.p.p. raportat la art. 1357, art. 1385 şi art. 1371 C.Civ. admite în parte acţiunea civilă formulată de partea civilă, I.D.C. şi obligă inculpatul la plata către aceasta a sumei de 2000 de lei, cu titlu de daune morale. În temeiul art. 397 C.p.p. raportat la art. 19 alin. 5 C.p.p. combinat cu art. 1381, 1385 şi art. 320 alin.(1) din Legea nr. 95/2006 , admite acţiunea civilă formulată de partea civilă, Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti şi obligă inculpatul, să plătească către aceasta suma de 108,31 lei, reprezentând cheltuieli ocazionate de serviciile de asistenţă medicală acordate persoanei vătămate, I.D.C. În temeiul art. 274 alin 1 şi 2 C.p.p. obligă pe inculpat să achite către stat suma de 600 de lei cu titlu de cheltuieli judiciare, din care suma de 200 de lei reprezintă cheltuieli judiciare aferente urmăririi penale. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea copiei minutei. Pronunţată în şedinţa publică din data de 05.12.2019.
Hotarare 1345/2019 din 05.12.2019În temeiul art. 391 alin.2 C.pr.pen. amâna pronunţarea până la data de 05.12.2019. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică din data de 21.11.2019
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 21.11.2019În temeiul art. 391 alin.1 C.pr.pen. rămâne în pronunţare până la data de 21.11.2019. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică din data de 07.11.2019
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.11.2019Acorda un nou termen de judecata pentru lipsa martorilor din rechizitoriu, urmând a se cita aceştia cu mandate de aducere. Amână judecarea cauzei la 07.11.2019, orele 10.00 Cu drept de apel odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Octombrie 2019
Incheiere de sedinta din 10.10.2019Acorda un nou termen de judecata in vederea audierii martorilor din rechizitoriu. Se reia procedura de citare cu martorul T.I.A., cu mandat de aducere. Se conceptează si citează următorii trei martori, respectiv C.C.N., S.N. si N.D.I. Se emite adresa către Baroul Argeş, in atenţia domnului avocat S,C., pentru a i se pune în vedere să se prezinte la următorul termen de judecata sau să îşi asigure substituirea, întrucât lipsa nejustificata conduce la tergiversarea soluţionării cauzei si ca, in caz de neprezentare la termenul de judecata următor se va proceda la sancţionarea sa, potrivit dispoziţiilor art. 283 C.p.p. Amână judecarea cauzei la 10.10.2019, orele 10:30 Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Septembrie 2019.
Incheiere de sedinta din 05.09.2019Încuviin?ează, ca fiind dovedita si prima de acest gen, cererea de imposibilitate de prezentare formulata de aparatorul inculpatului si acorda un nou termen de judecata. Se citeaza martorii din rechizitoriu cu mandate de aducere. In baza art.257 C.p.p. se va relua procedura de citare cu inculpatul, avand in vedere ca S******* J******* D* U****** P****** dobânde?te termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 05.09.2019. Cu drept de apel odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Iunie 2019.
Incheiere de sedinta din 06.06.2019Constată că, urmare a desfiinţării completului de judecată C4 Penal prin Hotărârea 14/24.04.2019 a Colegiului de Conducere al Judecătoriei Piteşti, prezenta cauză a fost repartizată ciclic completului C7 Penal, având fixat termen de judecată la data de 06.06.2019. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 22.05.2019.
Incheiere de sedinta din 22.05.2019Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată, pentru ambele părţi. Încuviinţează readministrarea probei testimoniale, urmând a se cita primii trei martori din rechizitoriu. Prorogă suplimentarea probatoriului după administrarea probelor deja încuviinţate. Amână judecarea cauzei la data de 22.05.2019. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Aprilie 2019.
Incheiere de sedinta din 03.04.2019Dispune acordarea unui nou termen de judecată, având în vedere absenţa apărătorului părţii civile, av. Stefan Cristian Vasile. Se emite adresă către Baroul Argeş pentru a-i comunica apărătorului următorul termen de judecată, iar acesta să facă dovada imposibilităţii de prezentare sub sancţiunea unei amenzi judiciare. Amână judecarea cauzei la data de 03.04.2019. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Februarie 2019.
Incheiere de sedinta din 20.02.2019Încuviinţează cererea inculpatului şi a acorda un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea acestuia de a-şi angaja apărător. Amână judecarea cauzei la data de 20.02.2019. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Ianuarie 2019.
Incheiere de sedinta din 23.01.2019