A**** M*****
ContestatorV***** (***** A***** D******
IntimatAdmite în parte contestaţia la executare formulată de contestatorul A**** M***** în contradictoriu cu intimata V***** (***** A***** D******. Anulează ca netimbrată cererea reconvenţională formulată de intimată. Anulează formele de executare emise în cadrul dosarului execuţional nr. 35/2018 al B.E.J. „Banea Alexandru” numai cu privire la creanţa constând în suma de 4140 lei. Menţine formele de executare emise pentru creanţa în sumă de 1880 lei (1380 lei pensie restantă şi 500 lei cheltuieli de judecată în apel). Potrivit art. 670 alin.4 cod procedură civilă, reduce onorariul executorului judecătoresc de la suma de 650 lei, la suma de 300 lei şi onorariul avocatului intimatei din faza de executare, de la suma la suma de 500 lei, la suma de 250 lei, menţinând restul cheltuielilor de executare stabilite prin încheierea executorului din data de 31.07.2018. Respinge cererea contestatorului de obligare a intimatei la plata cheltuielilor de judecată ocazionate de prezentul dosar. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, apel ce se depune la Judecătoria Măcin, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 16 noiembrie 2018.
Incheiere finala dezinvestire din 16.11.2018În temeiul dispoziţiilor art.396 cod procedură civilă, amână pronunţarea la data de 16 noiembrie 2018. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 8 noiembrie 2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.11.2018Faţă de cererea formulată de apărătorul contestatorului în vederea studierii cererii reconvenţionale şi faţă de netimbrarea acestuia din urmă, instanţa,
Incheiere de sedinta din 20.09.2018