F****** F*****
PetentI************ D* P****** A* J******** A**** - S******** R*****
IntimatRespinge plângerea contravenţională ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cerere care se depune la Judecătoria Piteşti. Pronunţată la 10.07.2019 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grija grefei instanţei.
Hotarare 4629/2019 din 10.07.2019Amână pronunţarea asupra fondului pentru data de 10.07.2019. Pronunţată astăzi, 26.06.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 C.proc.civ..
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.06.2019Faţă de înscrisurile depuse la dosar de către intimat, dispune emiterea unei adrese către intimat, cu solicitarea de a comunica până la următorul termen de judecată, dacă procesul verbal de contravenţie contestat în prezenta cauză a fost comunicat petentului conform disp. art. 27 din OG 2/2001 prin poştă, iar mai apoi prin afişare. În măsura în care procedura de comunicare a fost îndeplinită şi prin poştă, se va depune dovada în acest sens. Respinge ca neutilă soluţionării cauzei solicitarea petentului de chemarea a agentului de poliţie în instanţă pentru a preciza cum a afişat, cum a citat. Prorogă discutarea excepţiei tardivităţii pentru următorul termen de judecată. Prorogă discutarea probelor după discutarea excepţiei tardivităţii, dacă va mai fi cazul. Amână judecarea cauzei la data de 26.06.2019. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Mai 2019
Incheiere de sedinta din 15.05.2019Admite cererea formulată de petent prin care solicită acordarea unui nou termen de judecată pentru a-şi angaja apărător. Se emite adresă către intimat în sensul de a face dovada comunicării către petent a procesului verbal de contravenţie în condiţiile legale, conform disp. art. 26 şi 27 din OG nr. 2/2001. Amână judecarea cauzei la 15.05.2019. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Martie 2019.
Incheiere de sedinta din 27.03.2019