S******** V*****
InculpatÎn baza art. 337 C.pen.; Condamnă inculpatul S******** V***** la pedeapsa de 1 an închisoare. În baza art. 91 alin. (1) C.pen.; Suspendă executarea pedepsei, sub supraveghere, pe durata unui termen de 2 ani de la rămânerea definitivă a prezentei hotărâri. În baza art. 93 alin. (1) C.pen.; Obligă inculpatul să respecte pe durata termenului indicat următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la serviciul de probaţiune, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii, documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 94 alin. (1) C.pen.; Pe durata termenului datele de la art. 93 alin.(1) lit. c-e C.pen. se comunică Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Vâlcea. În baza art. 93 alin. (2) lit. b C.pen.; Impune inculpatului să frecventeze unul sau mai multe programe de reintegrare socială derulate de serviciul de probaţiune sau organizate în colaborare cu instituţii din comunitate. În baza art. 91 alin. (4) C.pen.; Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 96 C.pen., privind revocarea suspendării sub supraveghere. În baza art. 274 alin. (1) şi (3) C.pr.pen; Obligă inculpatul la plata sumei de 450 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de către stat, din care 150 lei în cursul urmăririi penale şi 300 lei în cursul camerei preliminare şi al judecăţii. Cu drept de apel, în termen de 10 zile de la comunicarea copiei minutei. Pronunţată în şedinţa publică din 13 decembrie 2019, la sediul Judecătoriei Bălceşti, judeţul Vâlcea.
Hotarare 134/2019 din 13.12.2019Amână pronunţarea în cauză la data de 13.12.2019.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 29.11.2019Amână pronunţarea la data de 29.11.2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.11.2019amânat faţă de lipsa inculpatului şi a martorei pe numele cărora se emit mandate aducere
Incheiere de sedinta din 04.10.2019Admite cererea de amânare a judecăţii formulată de către inculpat,pentru a-şi angaja apărător.
Incheiere de sedinta din 05.07.2019Se citează martorii menţionaţi în rechizitoriu,în vederea audierii. Se revine cu mandat de aducere pe numele inculpatului.
Incheiere de sedinta din 07.06.2019Emite mandat de aducere pe numele inculpatului. Solicită IPJ Vâlcea, în copie, fişa de cazier judiciar privind inculpatul.
Incheiere de sedinta din 10.05.2019