H**** A*******
ReclamantS********* D* A******** - R********** C*** I******** S***
PârâtG*** E**** N***
IntervenientRespinge cererea formulată de reclamanta H A, în contradictoriu cu pârâta S.A.R. City Insurance SA şi cu intervenientul forţat G E N. Obligă pe reclamantă să achite pârâtei pârâta S.A.R. City Insurance SA suma de 2218,16 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, la Curtea de Apel Cluj. Cererea de apel se depune la Tribunalul Maramureş, Secţia I civilă. Pronunţată azi, 3 iulie 2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 567/2020 din 03.07.2020În aceeaşi compunere şi pentru aceleaşi motive, instanţa va amâna pronunţarea la data de 3 iulie 2020, pronunţarea urmând a avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 24.06.2020Având în vedere dispoziţiile art. 396 alin. 1 Cod procedură civilă, amână pronunţarea în cauză la data de 24.06.2020, Complet civil nr. 6 N Fond, pronunţarea urmând a avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.06.2020Suspendat - Stare de urgenta
Respinge cererea de suspendare a judecăţii în temeiul prevederilor art. 413 al. 1 pct. 2 Cpc, formulată de reclamanta H A. Stabileşte termen pentru continuarea judecăţii la data de 15.04.2020 pentru când se citează părţile. Cu drept de apel o dată cu fondul. Pronunţată azi, 2 martie 2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta din 02.03.2020Având în vedere dispoziţiile art. 396 alin. 1 Cod procedură civilă, amână pronunţarea în cauză la data de 02.03.2020, Complet civil nr. 6 N Fond, pronunţarea urmând a avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 26.02.2020Având nevoie de timp pentru a delibera asupra cererii de suspendare a judecăţii cauzei, amână pronunţarea la data de 26 februarie 2020.
Incheiere de sedinta din 19.02.2020Suspendă judecarea acţiunii formulate de reclamanta H.A. în contradictoriu cu pârâta Societatea de Asigurare Reasigurare City Insurance SA şi intervenientul forţat G.E.N. până la pronunţarea unei hotărâri definitive în dosarul nr 2044/336/2017. Respinge cererea de suspendare formulată de pârâta Societatea de Asigurare Reasigurare City Insurance SA în temeiul art. 27 alin.7 cod proc penală. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării judecării cauzei. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Maramureş, secţia I civilă. Pronunţată azi, 18 aprilie 2019 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere suspendare din 18.04.2019amână pronunţarea soluţiei asupra excepţiei suspendării invocată prin întâmpinare şi asupra excepţiei suspendării invocată din oficiu pentru data de 18 aprilie 2019, şi stabileşte, în temeiul art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă, că pronunţarea soluţiei se va face prin punerea acesteia la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 11.04.2019amână pronunţarea soluţiei asupra excepţiei suspendării invocată prin întâmpinare şi asupra excepţiei suspendării invocată din oficiu pentru data de 11 aprilie 2019, şi stabileşte, în temeiul art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă, că pronunţarea soluţiei se va face prin punerea acesteia la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 27.03.2019s-a încuviinţat cererea de amânare pentru imposibilitate prezentare avocat
Incheiere de sedinta din 30.01.2019