A*** G*****
CreditorB***** S**** P******* F***** A*********
DebitorAprobă raportul final nr. 5098/14.11.2019 cu propunerea de închidere a procedurii întocmit de lichidatorul judiciar Creţu Laura INSOLV IPURL. În temeiul art.174 din Legea nr. 85/2014: Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului BOITAN SANDU PFA, înregistrată la ORC sub nr. ......., CIF ....., cu ultimul sediul social cunoscut în .....Dispune radierea debitorului din Registrul comerţului. În temeiul art. 180 din Legea nr. 85/2014, descarcă pe lichidatorul judiciar Creţu Laura INSOLV IPURL de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art.39 alin.(4) din Legea nr. 85/2014 autorizează plata către lichidatorul judiciar a sumei totale de 3.068, 38 lei din fondul special de lichidare din care suma de 2.127,72 lei reprezintă onorariu lichidator judiciar şi 9940, 66 lei cheltuieli de procedură În temeiul art.179 din Legea nr. 85/2014. Dispune notificarea prezentei sentinţe Administraţiei Judeţene a Finanţelor Publice Galaţi şi Vaslui, Oficiului Registrului Comerţului, Registrului Societăţilor Agricole sau altor registre în care este înregistrat debitorul, pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi prin publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată azi, 17.12.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 311/2019 din 17.12.2019pune în vedere lichidatorului să comunice raportul cu propunerea de închidere a procedurii creditorului pentru a -şi exprima punctul de vedere şi să depună dovada publicării raportului final în BPI.
Incheiere de sedinta din 19.11.2019ia act de depunerea raportului de activitate şi a raportului cauzal. acordă un nou termen în vederea continuării procedurii.
Incheiere de sedinta din 03.09.2019acordă un nou termen în vederea continuării procedurii de faliment.
Incheiere de sedinta din 04.06.2019acordă termen în vederea continuării procedurii, respectiv pentru clarificarea patrimoniului debitoarei.
Incheiere de sedinta din 19.03.2019Admite cererea formulată de Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi, în contradictoriu cu debitoarea BOITAN SANDU PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ, reprezentată prin persoana fizică Boitan Sandu, xxxx, cu ultimul sediu cunoscut în xxx, CIF xxxx, înmatriculată în Registrul Comerţului cu nr. xxx Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitoarei BOITAN SANDU PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ, reprezentată prin persoana fizică Boitan Sandu, xxxx, CIF 32xxxx, înmatriculată în Registrul Comerţului cu nr. xxxxx în temeiul art.73 Legea privind procedura de insolvenţă numeşte lichidator judiciar provizoriu pe CREŢU LAURA INSOL IPURL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu un onorariu de 149 lei/lunar şi un onorariu de succes de 0,00001%. Dispune dizolvarea debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al acesteia. în temeiul art. 147 din Legea nr.85/2014: Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor potrivit prev. art.74, debitorului şi oficiului registrului comerţului unde debitorul este înregistrat, pentru efectuarea menţiunii. în temeiul art. 100 din legea privind procedura insolvenţei, Fixează termenul limită pentru depunerea declaraţiilor de creanţe la data de 31.01.2019. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 11.02.2019. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 01.03.2019. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 15.02.2019 în locaţia ce va fi stabilită de lichidatorul judiciar care va convoca creditorii debitorului. Fixează termenul maxim pentru predarea a gestiunii averii de către debitoare către lichidatorul judiciar la data de 21.01.2019. A In baza art.101 din Legea privind procedura de insolvenţă, Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului de îndată şi, în orice caz, cu cel puţin 10 zile înainte de împlinirea termenului limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor. Stabileşte termen pentru verificare stadiu procedură la 19.03.2018 pentru când părţile vor fi citate prin BPI. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea căii de atac va fi depusă la Tribunalul Vaslui. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 18.12.2018.
Hotarare intermediara 366/2018 din 18.12.2018Amana cauza pentru lipsa de procedura cu debitorul ce urmează a fi citat potrivit disp. art.167 alin.2 C.pr.civ.
Incheiere de sedinta din 20.11.2018