C****** G*******
PetentI************ D* P****** J******* A**** - P****** M*** C***** D* A**** - B***** R*****
IntimatN***** A***** I*****
IntimatS********* D* A******************** C*** I******** S***
IntimatAdmite plângerea contravenţională. Dispune anularea procesului-verbal de contravenţie Seria PAGX nr. 0162199 întocmit la data de 12.07.2018 de IPJ Argeş-Poliţia Municipiului Curtea de Argeş-BR. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel in termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Curtea de Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26.06.2019.
Hotarare 798/2019 din 26.06.2019Estimează la două luni durata necesară cercetării procesului. Încuviinţează pentru ambele părţi proba cu înscrisurile de la dosar. În contextul probei cu înscrisuri, încuviinţează pentru petent, relaţii de la intimată, S.C. Profi Rom Food şi Peco S.C. Trandafir Company SRL, pentru a comunica dacă deţin înregistrările surprinse de camerele de supraveghere privind evenimentul rutier ce a avut loc în data de 12.07.2018, în jurul orelor 16,00, între autotractorul GJ-14-DRU cu remorca GJ-13-DRU, şi autoturismul marca Lexus cu nr. de înmatriculare AG-87-AME, pe strada Traian, din Curtea de Argeş, iar în caz afirmativ să le comunice pe suport CD în două exemplare. Părţile au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la 26 iunie 2019. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 aprilie 2019.
Incheiere de sedinta din 17.04.2019Constată că Judecătoria Curtea de Argeş este competentă general, material şi teritorial pentru a soluţiona prezenta cauză. Dispune introducerea în cauză a intimaţilor N***** A***** I***** şi CITY INSURANCE SA Se citează intimaţii susnumiţi cu copii de pe plângerea contravenţională şi înscrisurile anexate şi de pe întâmpinare şi înscrisurile ataşate. Se citează petentul la adresa care rezultă din copia cărţii de identitate depusă la fila 9 dosar. Prorogă discutarea duratei estimative şi a probatoriului. Amână judecarea cauzei la 17 aprilie 2019. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 martie 2019.
Incheiere de sedinta din 06.03.2019Se citează petentul la adresa care rezultă din copia cărţii de identitate depusă la fila 9 dosar. Se verifică în baza de date DEPAB dacă petentul figurează cu un alt domiciliu sau reşedinţă, iar în caz afirmativ se citează şi la respectiva adresă. Se citează asigurătorul CITY INSURANCE S.A.. Prorogă discutarea introducerii în cauză a numitei N***** A***** I***** şi a asiguratorului CITY INSURANCE S.A., la momentul la care procedura de citare va fi legal îndeplinită cu toate părţile din proces. Prorogă discutarea competenţei, duratei estimative şi probelor. Amână judecarea cauzei la 06 martie 2019. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 februarie 2019.
Incheiere de sedinta din 06.02.2019Se citează petentul. Se citează părţile implicate în evenimentul rutier, respectiv N***** A***** I*****, la adresa de la fila 20 dosar şi asigurătorul CITY INSURANCE S.A., la adresa de la dosar 25 dosar. Prorogă discutarea introducerii în cauză a susnumitilor la momentul la care procedura de citare va fi legal îndeplinită cu toate părţile din proces. Prorogă discutarea competenţei, duratei estimative şi probelor. Intimatul are termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la 06 februarie 2019. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Decembrie 2018.
Incheiere de sedinta din 05.12.2018