R**** C***** S******** R****** S**
ContestatorB**** C*****
IntimatB**** C*******
IntimatB**** A*******
IntimatB**** V******
IntimatAdmite cererea formulată de contestatoarea RABON CREDIT SOLUTION ROMÂNIA SRL, în contradictoriu cu intima?ii B**** C*****, B**** C*******, B**** A******* ?i B**** V******. Constată că Notificarea referitoare la convenţia de credit nr. 0150875 din data de 23 mai 2008, nu îndepline?te condiţiile de admisibilitate a procedurii reglementate de Legea nr. 77/2016 şi dispune repunerea părţilor în situaţia anterioară emiterii notificării. Respinge cererea intimaţilor de obligare a creditoarei la plata cheltuielilor de judecată ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24 aprilie 2019.
Hotarare 476/2019 din 24.04.2019Având nevoie de timp pentru deliberare, instanţa, va dispune amânarea pronunţării hotărârii judecătoreşti pentru data de 24 aprilie 2019. Pronun?area se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 10 aprilie 2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.04.2019comunicarea exemplarului 2 al înscrisurilor depuse la dosar către contestatoare.
Incheiere de sedinta din 06.02.2019- admite cererea în probaţiune formulată de reprezentantul convenţional al intimaţilor privind emiterea unei adrese către A.N.A.F. - Serviciului Fiscal Municipal Reghin; - emiterea unei adrese către A.N.A.F. - Serviciului Fiscal Municipal Reghin prin care se va solicita acestei instituţii să depună la dosarul cauzei, anterior cu zece zile termenului de judecată ce se va stabili în prezenta cauză, veniturile realizate de către intimaţii B**** C*****, B**** C*******, B**** A******* şi B**** V****** începând din anul 2007 şi până în prezent, cu menţiunea sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare în caz de neconformare. Amână judecarea cauzei la 6 februarie 2019. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 5 decembrie 2018.
Incheiere de sedinta din 05.12.2018acordarea unui nou termen de judecată în vederea depunerii la dosar a veniturile realizate de împrumutaţi începând din anul 2007 şi până în anul 2017. - pune în vedere reprezentantei convenţionale a intimaţilor să depună la dosar veniturile realizate de împrumutaţi începând din anul 2007 şi până în anul 2017.
Incheiere de sedinta din 07.11.2018