Dosar 27841/3/2014/a4 din 29.10.2018

contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar de anulare a contr.de vanzare cumparare vizand instrainarea autovehiculelor (GREEN PROFILE SRL)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 27841/3/2014/a4
Data dosar:
29.10.2018
Instanta:
Tribunalul București
Departament:
Secţia a-VII-a Civilă
Obiect:
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar de anulare a contr.de vanzare cumparare vizand instrainarea autovehiculelor (GREEN PROFILE SRL)
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 27.11.2018 la ora 09:00

    Complet: Camera de Consiliu C3
  • Respinge cererea

    Respinge cererea de chemare în judecată formulată de contestatoarea S.C. Green Profile S.R.L., în contradictoriu cu intimata S.C. Hydropower Engineering Solutions S.R.L. şi lichidator judiciar Conexpert S.P.R.L., ca inadmisibilă. În temeiul art. 60 alin. 2 din legea nr. 85/2014 dispune amendarea lichidatorului judiciar Conexpert S.P.R.L. cu amendă judiciară în cuantum de 3.000 lei. Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti - Secţia a VII-a Civilă, în ceea ce priveşte soluţia pronunţată asupra contestaţiei. Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare, în ceea ce priveşte măsura sancţionării cu amendă judiciară. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 27.11.2018.

    Hotarare 7002/2018 din 27.11.2018

Flux dosar


Actualizare GRPD