I*** C***** N******
Recurent ReclamantO***** S***** A**** P*** R**** N******** R******* O*****
Intimat PârâtAdmite ca fondat recursul civil declarat de I*** C***** N******, în contradictoriu cu intimatul pârât OCOLUL SILVIC ALEŞD prin REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR ROMSILVA –DIRECŢIA SILVICĂ BIHOR RA, împotriva deciziei civile nr. 433/A din 18.04.2018, pronunţată de Tribunalul Bihor, pe care o casează şi rejudecând apelul: Admite apelul formulat de I*** C***** N******, în contradictoriu cu intimatul pârât OCOLUL SILVIC ALEŞD prin REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR ROMSILVA –DIRECŢIA SILVICĂ BIHOR RA, împotriva sentinţei civile nr.930/2016 din 31.10.2016 pronunţată de Judecătoria Aleşd pe care o schimbă în parte în sensul că: Admite în parte acţiunea introdusă de reclamantul I*** C***** N******, în contradictoriu cu pârâtul OCOLUL SILVIC ALEŞD prin REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR ROMSILVA, DIRECŢIA SILVICĂ BIHOR RA. Obligă pârâtul la plata sumei de 682 lei cu titlu de despăgubiri civile în favoarea reclamantului. Păstrează celelalte dispoziţii ale sentinţei. Fără cheltuieli de judecată . DEFINITIVĂ. Pronunţată în şedinţa publică din 9.05.2019.
Hotarare 159/2019 din 09.05.2019În vederea deliberării, având nevoie de timp pentru a lua hotărârea, în baza dispoziţiilor art.396 alin.1 Cod procedură civilă, se amână pronunţarea hotărârii pentru data de 09.05.2019, ora 14.oo.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.04.2019În conformitate cu art.520 alin.4 Cod procedură civilă, suspendă cauza până la soluţionarea sesizării prin care Curtea de Apel Bucureşti a solicitat pronunţarea unei hotărâri prealabile pentru dezlegarea unei chestiuni de drept în dosar nr.2658/1/2018 al Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie .
Incheiere suspendare din 25.10.2018