A****** I*****
ReclamantC****** L***** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T********** A****
PârâtC****** J******** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T********** C***
PârâtC****** L***** D* F*** F****** A C****** F******
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată formulate precizată ?i extinsă de reclamanta A.I., în contradictoriu cu pârâtele C.L.A, C. J. C., C. L. F., ?i în consecin?ă,Obligă pe pârâta C. L. A. să procedeze la întocmirea documentaţiei necesare, la punerea în posesie pe vechiul amplasament a numitului T. ?. precum şi la înmânarea T.P. pentru următoarele suprafeţe de teren:-5.800 mp, situat la locul denumit local „Bicacut” în tarla nr. 39, parcela 106, conform planului de situaţie scara 1:2000 din expertiză; -3.600 mp, situat la locul denumit local „Drumul Turzii" în tarla nr. 20 cu suprafaţa de 3.268 mp, respectiv în tarla nr. 22 cu o suprafaţă de 332 mp, conform planului de situate scara 1:1000 din expertiză; -5.000 mp, situat la locul denumit local „Ceanu Szekeli" în tarla nr.48, conform planului de situaţie scara 1:2000 din expertiză;- 2.900 mp, situat la locul denumit local „Ceanu Szekeli” în tarla nr.22, parcela nr.3, conform planului de situaţie scara 1:2000 din expertiză; -2.800 mp, situat la locul denumit local „Izvor Fânaţ" în tarla nr.38, conform planului de situaţie scara1:1000 din expertiză;-3.371 mp, situat în intravilanul loc. Aiton la nr. adm. 484, jud. Cluj, suprafaţă care este aferentă curţii, casei de locuit a defunctului T. ?. , conform planului de situaţie scara 1:1000 din expertiză.Obligă pe pârâta C.J. C.să procedeze la eliberarea titlului de proprietate pentru suprafeţele de teren mai sus menţionate, în favoarea numitului T. ?tefan , cu titlu de reconstituire drept de proprietate.Obligă pe pârâta C. L. F. să procedeze la întocmirea documentaţiei necesare, la punerea în posesie pe vechiul amplasament a numitului T. ?. precum şi la înmânarea T.P. pentru suprafa?a de 3.600 mp, situat la locul denumit „La Ciolt” tarla nr.30, conform completării la raportul de expertiză din cauză( anexa 3, scara1 :1000 )Obligă pe pârâta C.J. C. să procedeze la eliberarea titlului de proprietate pentru suprafeţa de teren mai sus menţionată, în favoarea numitului T.?. , cu titlu de reconstituire drept de proprietate.Obligă , în solidar, pârâtele C. L. A. ?i C. J. C. să plătească reclamantei suma de 7400 lei cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Calea de atac si motivele acesteia se depun la Judecătoria Turda.Pronunţată în şedinţă publică, azi, 7 decembrie 2020.
Hotarare 2207/2020 din 07.12.2020amână pronunţarea pe fondul cauzei şi sstabileşte termen pentru pronunţare la data de 7 decembrie 2020, pentru depunere concluzii scrise
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.11.2020părţile au posibilitatea să ia la cunoştinţă din dosarul electronic conţinutul completării la raportul de expertiză întocmite de dl. expert Sîntămărean Dorin; se comunică din nou pe seama pârâtei C.L.F. extinderea de acţiune, cererea de chemare în judecată şi înscrisurile doveditoare/întâmpinările, cu menţiunea posibilităţii de a formula întâmpinare în termen de 25 zile de la comunicare, sub sancţiunea decăderii din dreptul de a propune probe şi invoca excepţii, altele decât cele de ordine publică, potrivit art. 208, 254 Cod procedură civilă, aceasta fiind parte litigantă în prezenta cauză urmare extinderii cadrului procesual conform Încheierii de şedinţă din data de 13.07.2020
Incheiere de sedinta din 21.09.2020se comunică pe seama C.L.F. cererea de chemare în judecată şi înscrisurile doveditoare, cu menţiunea posibilităţii de a formula întâmpinare în termen de 25 zile de la comunicare, sub sancţiunea decăderii din dreptul de a propune probe şi invoca excepţii, altele decât cele de ordine publică, potrivit art. 208, 254 Cod procedură civilă/pentru întocmirea unui supliment de expertiză de către dl. expert Sîntămărean Dorin, cu citarea tuturor părţilor litigante
Incheiere de sedinta din 13.07.2020se va comunica pe seama terţului extinderea de acţiune/cererea de chemare în judecată şi înscrisurile doveditoare, cu menţiunea posibilităţii de a formula întâmpinare în termen de 25 zile de la comunicare; se va comunica pe seama pârâtelor extinderea de acţiune formulată de partea reclamantă, cu menţiunea să indice expres dacă-şi exprimă acordul faţă de extinderea de acţiune, raportat la prevederile art. 204 alin. 3 din Cod de procedură civilă.
Incheiere de sedinta din 25.05.2020suspendat de drept, conform Hotărârii nr. 26/30.03.2020 a Colegiului de Conducere a Curţii de Apel Cluj, coroborat cu Decretul Preşedintelui României nr. 240 din data de 14.04.2020.
pentru a se evita răspândirea infecţiilor respiratorii şi pentru a se reduce riscul de infectare cu coronavirus Covid-19.- se citzează părţile
Incheiere de sedinta din 16.03.2020pentru stabilirea calităţii de moştenitori după reclamantul iniţial, defunctul T.Ş., respectiv verificarea evidenţelor registrelor notariale la Camera Notarilor Publici Cluj
Incheiere de sedinta din 03.02.2020pentru întocmirea unui supliment de expertiză de către dl. expert Sîntămărean Dorin
Incheiere de sedinta din 16.12.2019se comunică pe seama părţilor litigante completarea la raportul de expertiză întocmită de dl. expert Sîntămărean Dorin
Incheiere de sedinta din 11.11.2019pentru efectuare supliment de expertiză
Incheiere de sedinta din 16.09.2019În temeiul art. 400 Cod procedură civilă, repune cauza pe rol şi fixează termen de judecată la data de 16 septembrie 2019, pentru când: se citează părţile.
Incheiere de sedinta din 22.07.2019având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea în cauză şi stabileşte termen pentru pronunţare la data de 22 iulie 2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.07.2019se revine cu adresă pe seama d-lui expert Sîntămărean Dorin, pentru a răspunde obiecţiunilor la raportul de expertiză extrajudiciară formulate de pârâta CLSDPT.
Incheiere de sedinta din 10.06.2019pentru a se răspunde obiecţiunilor la raportul de expertiză extrajudiciară formulate de pârâta CLSDPT.
Incheiere de sedinta din 06.05.2019se comunică pe seama pârâtelor precizarea plângerii depusă de partea reclamantă şi documentaţia extrajudiciară; se revine cu adresă pe seama Comisiei Judeţeane Cluj, cu atenţionare aplicare amendă judiciară de la 50, la 700 lei, conform art. 187 pct. 2 lit. g Cod procedură civilă.
Incheiere de sedinta din 18.03.2019încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reclamantul T.Ş, pentru efectuarea unei expertize tehnice extrajudiciare; se întocmeşte adresă către Comisia Judeţeană Cluj.
Incheiere de sedinta din 04.02.2019încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reclamantul T.Ş, pentru efectuarea unei expertize tehnice extrajudiciare
Incheiere de sedinta din 17.12.2018pentru efectuarea unei expertize tehnice extrajudiciare şi întocmirea de adrese către Comisia Locală pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor Aiton şi Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor Cluj.
Incheiere de sedinta din 08.10.2018