M****** I*** - M****
InculpatH**** A** I****
Parte vătămatăÎn temeiul art. 386 Cod procedură penală dispune schimbarea încadrării juridice reţinute în sarcina inculpatului MIM, din infracţiunea de ameninţare prevăzută de art. 206 alin. 1 Cod penal cu aplicarea art. 41 alin. 1 Cod penal raportat la art. 43 alin. 1 Cod penal, în infracţiunea de ameninţare prevăzută de art. 206 alin. 1 Cod penal cu aplicarea art. 41 alin. 1 Cod penal raportat la art. 43 alin. 5 Cod penal. În baza art. 396 alin. 2 Cod procedură penală condamnă inculpatul MIM zis Mekeke, la pedeapsa de 1 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de ameninţare prevăzută de art. 206 alin. 1 Cod penal cu aplicarea art. 41 alin. 1 Cod penal raportat la art. 43 alin. 5 Cod penal. În temeiul art. 66 alin. 1 lit. a, lit. b, lit. n şi lit. o din Codul penal interzice inculpatului ca pedeapsă complementară pe o perioadă de 4 ani dreptul de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, dreptul de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, dreptul de a comunica cu persoana vătămată H**** A** I****, dreptul de a se apropia de persoana vătămată H**** A** I**** şi dreptul de a se apropia de locuin?a sau de locul de muncă al persoanei vătămate H**** A** I****. În temeiul art. 65 alin. 1 raportat la art. 66 alin. 1 lit. a, lit. b, lit. n şi lit. o din Codul penal interzice inculpatului ca pedeapsă accesorie dreptul de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, dreptul de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, dreptul de a comunica cu persoana vătămată H**** A** I****, dreptul de a se apropia de persoana vătămată H**** A** I**** şi dreptul de a se apropia de locuin?a sau de locul de muncă al persoanei vătămate H**** A** I****. În baza art. 274 alin. 1 Cod procedură penală obligă inculpatul la plata sumei de 570 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat (70 de lei – în cursul urmăririi penale şi 500 de lei – în cursul judecăţii). Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 28 ianuarie 2019.
Hotarare 28/2019 din 28.01.2019Conform dispoziţiilor art. 391 alin. 2 Cod procedură penală, pronunţarea hotărârii va avea loc in data de 28.01.2019.
Incheiere de sedinta din 14.01.2019pentru efectuare adresă către Penitenciarul Bistriţa, pentru citare inculpat cu mandat de aducere.
Incheiere de sedinta din 19.11.2018lipsă inculpat, pentru citarea acestuia cu mandat aducere la adresa concubinei acestuia, pentru efectuare adresă către Judecătoria Cluj-Napoca.
Incheiere de sedinta din 12.10.2018pentru citarea inculpatului lipsă cu mandat aducere, pentru citarea PV cu menţiune.
Incheiere de sedinta din 07.09.2018