Z******** I**
ReclamantZ******** G*******
ReclamantU*************** F****** - P*** P*****
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţii Z******** I** ?i Z******** G******* în contradictoriu cu pârâtul UNITATEA ADMINISTRATIV TERITORIALA MUNICIPIUL FETESTI prin PRIMAR, având ca obiect ,,acţiune în constatare, uzucapiune. Omologhează raportul de expertiză tehnică judiciară efectuată în cauză de expert tehnic judiciar Bâcu Ion. Constată că reclamanţii au dobândit prin uzucapiune dreptul de proprietate asupra imobilului casa de locuit ?i teren in suprafaţa de 1166 mp, situat în Fete?ti, str. Livezilor nr. 5 A, jud. Ialomi?a, identificat potrivit raportului de expertiză topografică, care face parte integrantă din prezenta hotărâre. Dispune comunicarea către O.C.P.I. Ialomiţa şi către organul fiscal a prezentei sentinţe împreună cu documentaţia aferentă, după rămânerea definitivă. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Feteşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 07.04.2021.
Hotarare 320/2021 din 07.04.2021Amână pronunţarea la data de 07.04.2021
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 23.03.2021Amână pronunţarea la data de 23.03.2021.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 09.03.2021Amână pronunţarea la data de 09.03.2021
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.02.2021pentru administrarea probei testimoniale, precum şi pentru a da posibilitatea părţilor să ia act de conţinutul lucrării de expertiză şi să formuleze eventuale obiecţiuni
Incheiere de sedinta din 10.11.2020suspendat de drept în baza art. 63 alin. 11 din Anexa nr. 1 din Decretul Preşedintelui privind prelungirea stării de urgenţă pe teritoriul României, pe toată durata stării de urgenţă.
Pentru administrarea probelor.
Incheiere de sedinta din 11.02.2020pentru îndeplinirea obligaţiilor stabilite în sarcina reclamanţilor.
Incheiere de sedinta din 12.11.2019