U****** C***
InculpatU****** C*** - f*****
InculpatÎn temeiul art. 396 alin. (4) C.pr.pen. rap. la art. 336 alin. (1) C.pen. cu aplicarea art. 396 alin. (10) C.pr.pen., stabileşte în sarcina inculpatului U****** C***, pedeapsa de 8 (opt) luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe. În temeiul art. 83 C.pen., amână aplicarea pedepsei de 8 (opt) luni închisoare pe un termen de supraveghere de 2 (doi) ani, stabilit conform art. 84 C.pen. În temeiul art. 85 C.pen., pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Bucureşti, la datele fixate de către acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului său de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În temeiul art. 83 alin. (4) teza ultimă C.pen., atrage atenţia inculpatului U****** C*** asupra dispoziţiilor art. 88 C.pen. privind revocarea amânării aplicării pedepsei cu consecinţa aplicării pedepsei şi executării pedepsei închisorii în regim de detenţie, în cazul nerespectării, cu rea-credinţă, a măsurilor de supraveghere sau a obligaţiilor impuse de instanţă sau stabilite de lege, în cazul în care inculpatul mai săvârşeşte o infracţiune pe parcursul termenului de supraveghere. În temeiul art. 274 alin. 1 C.pr.pen., obligă inculpatul la plata sumei de 1.350 de lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat (850 lei aferente urmăririi penale şi 500 lei aferente camerei preliminare şi judecă?ii). În baza art. 272 alin. 1 şi 2 C.proc.pen., onorariul apărătorului desemnat din oficiu, conform delegaţiei nr.0093677/13.12.2018, care a asigurat asisten?ă juridică inculpatului, în cuantum de 520 lei, se avansează din fondurile Ministerului Justiţiei şi rămâne în sarcina statului conform art. 274 alin. 1 teza a II-a C.proc.pen. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea copiei prezentei minute. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 14.05.2019.
Hotarare 353/2019 din 14.05.2019În temeiul dispoziţiilor art. 391 alin. 1 C.pr.pen, stabileşte data pronunţării la 14.05.2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.05.2019Amână cauza şi acordă termen la data de 07.05.2019 în vederea administrării probei cu înscrisuri în circumstanţiere.
Incheiere de sedinta din 23.04.2019Pentru lipsa inculpatului
Incheiere de sedinta din 26.03.2019