Dosar 3684/292/2018 din 12.10.2018

contestaţie la executare - suspendare executare silită


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3684/292/2018
Data dosar:
12.10.2018
Instanta:
Judecătoria Roșiori de Vede
Departament:
SECŢIE FOND
Obiect:
contestaţie la executare - suspendare executare silită
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 14.10.2020 la ora 08:30

    Complet: Civil - continuare
  • Respinge cererea

    Înch.1086/Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatei OTP BANK ROMÂNIA SA, privind contestaţia la executare propriu zisă, invocată de aceasta prin întâmpinare. Respinge, ca neîntemeiate, excepţiile lipsei calităţii procesuale active a contestatorilor STAN DORU-ALEXANDRU şi V***** (***** A***** M**** D****, şi inadmisibilităţii contestaţiei la titlu, invocate de intimata OTP BANK ROMÂNIA SA, prin întâmpinare. Respinge, ca neîntemeiată, excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatei OTP FAKTORING ZRT, invocată de aceasta, prin întâmpinare. Respinge, ca neîntemeiată, excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatei OTP FAKTORING SRL, invocată de aceasta, prin întâmpinare. Respinge, ca neîntemeiată, excepţia nulităţii, pentru lipsa somaţiei de începere a executării silite, invocată de contestatori. Admite excepţia autorităţii de lucru judecat, invocată de intimata OTP BANK ROMÂNIA SA. Respinge contestaţia la executare şi cererea de întoarcere a executării silite, astfel cum au fost precizate ulterior. Ia act că prin încheierea de şedinţă din 8 mai 2019, instanţa a respins excepţiile netimbrării şi tardivităţii contestaţiei la executare, precum şi cererea de suspendare a executării silite. Respinge cererile formulate de contestatori şi de intimatele OTP FAKTORING ZRT şi OTP FAKTORING SRL, pentru cheltuieli de judecată. Ia act că cei trei contestatori au înţeles să solicite onorariul avocat ales pe cale separată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare . În ipoteza exercitării, cererea de apel va fi depusă la Judecătoria Roşiorii de Vede. Pronunţată astăzi, 14 octombrie 2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

    Hotarare 1086/2020 din 14.10.2020
  • Sedinta din data de 07.10.2020 la ora 11:00

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Pentru a da posibilitate părţilor să depună concluzii scrise.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.10.2020
  • Sedinta din data de 02.09.2020 la ora 08:30

    Complet: Civil - continuare
  • Repus pe rol

    Repune cauza pe rol. Efectuare adresă către OTP BANK ROMÂNIA SA pentru a preciza data ultimei plăţi efectuată de debitoarea S*** N******* L******, în baza contractului de credit nr. C2204/1000/12837 din 17.09.2008, şi a face dovada în acest sens; totodată, să precizeze dacă a existat o plată făcută de debitoare în data de 03.05.2016 şi pentru ce contract de credit sau cu ce titlu, ce reprezintă cifrele menţionate la rubrica „ explicaţii”, aşa cum rezultă din extrasul de cont ce va fi ataşat la adresă. Fixează termen de judecată la data de 07 octombrie 2020, ora 11:00, cu citarea părţilor, în şedinţă publică.

    Incheiere de sedinta din 02.09.2020
  • Sedinta din data de 26.08.2020 la ora 11:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Pentru a da posibiliatte părţilor să depună concluzii scrise, amână pronunţarea la 02.09.2020.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.08.2020
  • Sedinta din data de 01.07.2020 la ora 11:00

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    pentru a da posibilitatea contestatoarei să depună la dosar adeverinţă de la asociaţia de proprietari, certificat de deces al tatălui ei şi sentinţa despre care a făcut vorbire.

    Incheiere de sedinta din 01.07.2020
  • Sedinta din data de 22.04.2020 la ora 11:00

    Complet: Complet 3 civil
  • Stare de urgenta

    Suspendat în baza art. 42 alin .6 din Decretul Preşedintelui României 195/2020 privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României pe toată perioada stării de urgenţă

  • Sedinta din data de 26.02.2020 la ora 11:00

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Pentru a se efectua adresă către OTP Bank. Se va reveni cu adresă către INESC, cu men?iunea că a fost achitat onorariul.

    Incheiere de sedinta din 26.02.2020
  • Sedinta din data de 22.01.2020 la ora 08:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    se va efectua adrsea catre intimata pt a preciza nr dosarului in care s-a pronuntat sent penala mentionata ?i se va reveni cu adresa catre INEC

    Incheiere de sedinta din 22.01.2020
  • Sedinta din data de 20.11.2019 la ora 10:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Adresă către INEC pentru efectuarea expertizei grafoscopice.

    Incheiere de sedinta din 20.11.2019
  • Sedinta din data de 16.10.2019 la ora 10:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Pentru a se comunica notele scrise şi înscrisurile depuse către OTP FACTORING SRL şi OTP FAKTORING ZRT.

    Incheiere de sedinta din 16.10.2019
  • Sedinta din data de 21.08.2019 la ora 10:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează contestatorilor proba cu expertiză grafoscopică; se comnunică intimatelor copii de pe cererea precizatoare; pune în vedere intimatei să depună originalele confirmărilor de primire în vederea expertizării semnăturii primitorului înscrisurlui.

    Incheiere de sedinta din 21.08.2019
  • Sedinta din data de 12.06.2019 la ora 08:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Pentru continuarea administrării probei cu înscrisuri şi pentru a se îndeplini de către contestatori obligaţiile ce le-au fost puse în vedere.

    Incheiere de sedinta din 12.06.2019
  • Sedinta din data de 08.05.2019 la ora 08:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Pentru administrarea probei cu înscrisuri încuviinţată părţilor, atât pe fondul cauzei cât şi cu rivire la excepţiile unite cu fondul cauzei, şi pentru a se îndeplini de către contestatori obligaţiile ce le-au fost puse în vedere.

    Incheiere de sedinta din 08.05.2019
  • Sedinta din data de 03.04.2019 la ora 08:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Se conceptează şi se citează intimata OTP FACTORING SRL la adresa indicată, cu menţiunea de a face dovada comunicării scrise către contestatori a cesiunii de creanţă intervenită. Se acordă un ultim termen de judecată pentru ca debitorii-contestatori să achite diferenţa de 250 lei taxă judiciară de timbru pentru capătul de cerere privind întoarcerea executării silite, în situaţia în care suma cerută este mai mare de 5.000 lei,

    Incheiere de sedinta din 03.04.2019
  • Sedinta din data de 06.03.2019 la ora 08:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Ultim termen acordat pentru a fi complinite măsurile dispuse la termenul anterior.

    Incheiere de sedinta din 06.03.2019
  • Sedinta din data de 06.02.2019 la ora 08:30

    Complet: Complet 3 civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea de amânare formulată de contestatoare pentru a lua legătura cu apărătorul ales pentru a-şi exprima punctul de vedere cu privire la introducerea în cauză a OTP FACTORING SRL, să indice sediul societăţii; amână discuţia cu privire la excepţiile invocate şi pe cererea de suspendare a executării silite; ia act că în cauză contestatorii nu înţeleg să achite cauţiunea; pune în vedere contestatorilor să precizeze în raport de ce act au formulat contestaţia la executare.

    Incheiere de sedinta din 06.02.2019
  • Sedinta din data de 15.10.2018 la ora 08:30

    Complet: Civil - continuare
  • Amână cauza

    Admite cererea de abţinere formulată de judecător Dogaru Maximilian Cornelia Luminiţa. Constată că judecător Dogaru Maximilian Cornelia Luminiţa - Complet 2 civil – este incompatibil să soluţioneze cauza, urmând ca aceasta să fie repartizată aleatoriu, în sistem informatizat.Încheierea nu este supusă niciunei căi de atac. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 15.10.2018.

    Incheiere abtinere din 15.10.2018

Flux dosar


Actualizare GRPD