S* V*** C******** S**
ReclamantA****** N******** D* A*********** F******
PârâtD******* G******* R******** A F********* P****** T********
PârâtA************ P***** C************* M******* C********** L* N****** R******* T********
PârâtA*** H********
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei D******* G******* R******** A F********* P****** T********, invocată de pârâta. Respinge cererea formulată de reclamanta S.C. VIVA CONSTRUCT S.R.L., în contradictoriu cu pârâta D******* G******* R******** A F********* P****** T********, ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală. Constată că pârâta Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara nu are calitate procesuală pasivă în cauză. Admite excepţia inadmisibilităţii invocată de pârâta A****** N******** D* A*********** F******. Respinge ca inadmisibilă cererea formulată de reclamanta S.C. VIVA CONSTRUCT S.R.L., în contradictoriu cu pârâtele A****** N******** D* A*********** F****** Şi DIRECŢIA GENERALĂ DE ADMINISTRARE A MARILOR CONTRIBUABILI, (în calitate de succesoare în drepturi a pârâtei A************ P***** C************* M******* C********** L* N****** R******* T********), vizând anularea pct. 1 din dispozitivul deciziei nr. 155/28.03.2018 emisă de pârâta ANAF. Admite cererea formulată, astfel cum a fost precizată, de reclamanta S.C. VIVA CONSTRUCT S.R.L., în contradictoriu cu pârâtele A****** N******** D* A*********** F****** Şi DIRECŢIA GENERALĂ DE ADMINISTRARE A MARILOR CONTRIBUABILI,(în calitate de succesoare în drepturi a pârâtei A************ P***** C************* M******* C********** L* N****** R******* T********). Anulează parţial Decizia nr. 155/28.03.2018 emisă de pârâta ANAF cu privire la punctul nr. 2 din dispozitivul Deciziei nr. 155/28.03.2018, în sensul următor: Anulează parţial Decizia de impunere F-TM-86/31.07.2017 şi Raportul de Inspecţie Fiscală F-TM- 78/31.07.2017, cu privire la obligaţia de plată a impozitului pe profit în sumă de 16.117 lei şi TVA în sumă de 83.153 lei, conform raportului de expertiză contabilă judiciară efectuată în cauză, şi înlătură obligaţia de plată a acestor sume de bani. Menţine în rest actele administrative contestate. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată astăzi, 12.04.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 245/2021 din 12.04.2021Având nevoie de timp pentru a delibera, potrivit dispoziţiilor art. 396 alin. 1 C. proc. civ., instanţa va amâna pronunţarea la data de 12.04.2021. În temeiul art. 396 alin. 2 C. proc. civ., pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 29.03.2021Pentru a da posibilitatea părţilor să depună la dosar concluzii scrise, instanţa va amâna pronunţarea la data de 29.03.2021. În temeiul art. 396 alin. 2 C. proc. civ., pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.03.2021pentru emiterea unei adrese către DIICOT -Serviciul Teritorial Alba.
Incheiere de sedinta din 22.02.2021pentru studiul răspunsului la obiecţiuni comunicat la acest termen.
Incheiere de sedinta din 01.02.2021pentru emiterea unei adrese şi pentru citarea pârâţilor.
Incheiere de sedinta din 02.12.2020pentru a se comunica precizarea depusă la acest termen de judecată şi pentru emiterea unei adrese.
Incheiere de sedinta din 21.10.2020Pentru studiul înscrisurilor depuse la dosarul cauzei.
Incheiere de sedinta din 23.09.2020în vederea depunerii răspunsului la obiecţiuni.
Incheiere de sedinta din 15.07.2020Ţinând seama de Decretul nr.240/14.04.2020 emis de Preşedintele României privind prelungirea stării de urgenţă instituită pe teritoriul României şi de Hotărârea nr.257 din 17.03.2020 a Consiliului Superior al Magistraturii,constată suspendarea de plin drept,urmând a fi repus pe rol, din oficiu, după încetarea stării de urgenţă.
pentru studiul şi comunicarea înscrisurilor depuse la acest termen de judecată de reprezentantul reclamantei.
Incheiere de sedinta din 11.03.2020pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 15.01.2020pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 04.12.2019faţă de lipsa raportului de expertiză
Incheiere de sedinta din 09.10.2019pentru efectuare expertiză
Incheiere de sedinta din 19.06.2019pentru a se emite adresă către expert
Incheiere de sedinta din 22.05.2019pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse
Incheiere de sedinta din 24.04.2019pentru depunerea dosarului administrativ
Incheiere de sedinta din 27.02.2019